SATEM'de zafer Oral’ın oldu

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası'nın (SATEM) 6. Olağan Genel Kurulu’nda 3 adayın yarıştığı seçimlerde, mevcut başkan Mevlüt Oral, 333 delegenin oyunu alarak güven tazeledi.

SATEM'de zafer Oral’ın oldu

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası'nın (SATEM) 6. Olağan Genel Kurulu dün İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Saat 11:00’de start alan kongrede, yaklaşık bin üye oy kullandı. SATEM Başkanlığı’na mevcut başkan Mevlüt Oral, Nejdet Kılıç ve Emrah Mehmet Yılmaz talip oldu.

KILIÇ 63, YILMAZ 158 OY ALDI

Kongre öncesi polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alarak, salona giren delege ve davetlilerin üstlerini arayarak içeri aldı. Divan Kurulu’nun oluşturulması ile start alan kongrede; faaliyet ve gelir-gider raporları ibraz edildi. Daha sonra başkan adayları kürsüde birer konuşma yaptı. Akabinde ise oy kullanmak üzere seçime gidildi. Saat 17.00’de oy kullanma işlemleri tamamlanırken mevcut başkan Mevlüt Oral geçerli 554 oyun 333’ünü alarak yeniden başkan seçildi. Adaylar Necdet Kılıç 63 ve Emrah Mehmet Yılmaz ise 158 delegenin oyunu aldı.

ORAL: HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Seçim sonrası gazetemize açıklamada bulunan Başkan Mevlüt Oral, “Bugün kaybeden yok. Kazanan tamamıyla üyelerimizdir. Sağ olursam; bundan sonra da 4 yıl, birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğiz. Bizim en ufak bir kırgınlığımız olmaz. Kimsenin hiçbir şeyine karışmayız. Benim odam Tüm Emlakçılar Meslek Odası olarak geçiyor ancak bu odayı emlakçılar kurduğu için ismi böyledir. Odamız aslında 48 meslek grubunun içerisinde yer aldığı dev bir meslek odasıdır. ‘Emlakçılar Odası’ diyerek diğer meslek gruplarına haksızlık yapıyoruz. ‘Benim SATEM’de ne işim var’ diyorlar ve haklılar. Yine söylüyorum; benim odam meslek odasıdır. İçimizdeki bu 48 meslek grubu da kardeşimizdir. Odamızda, her ferdin bir hakkı ve değeri vardır. Bugün 1 üyesi olan meslek gurubu da, 300 üyesi olan da bizim için aynıdır. Başkan olarak kimseye kimsenin hakkını yedirtmem. Bana oy veren ve vermeyen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte odamızı ve üyelerimizi hak ettikleri yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Seçimlerimizin tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

YILMAZ: KİMSEYE HİÇ BİR KIRGINLIĞIMIZ YOK

Seçim sonrası gazetemize açıklamada bulunan Başkan adayı Nejdet Kılıç, yeni yönetime başarılar dilerken, diğer başkan adayı Emrah Mehmet Yılmaz ise “Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası üyeleri olarak, odamızın yönetimine aday olduk. Delegelerimizin kararına saygı duyuyoruz. Bu seçimler, odamız için güzel bir kaynaşma vesilesi oldu. Mevcut başkanımıza Allah selamet versin. Bizim aday olmamızdaki amaç; SATEM’in sahipsiz olmadığını göstermekti. Odamızın sahipsiz olmadığını herkese göstermek için seçimlere katıldık. Taktir delegelerimizindir. Kimseye hiç bir şekilde kırgınlığımız yok. Bundan sonraki süreçte mevcut başkanımız Mevlüt Oral ve Yönetim Kurulu’nun SATEM’e ve esnafımıza olduğundan daha çok sahip çıkmasını temenni ediyor, hayırlı uğurlu olsun diyoruz” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER