SAMULAŞ'ın ekspres ve ring hatları hastane için seferber

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, "2017 yılı sonu itibariyle hizmete alınan ekspres ve ring hatları, Eğitim Araştırma Hastanesi odaklı hizmet veriyor" açıklamasında bulundu

SAMULAŞ'ın ekspres ve ring hatları hastane için seferber

Samsun Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda, 'Kent içi Toplu Taşıma'da kullanılmak üzere hizmete 70 adet otobüs satın aldı. SAMULAŞ, 2017 yılı sonu itibariyle hizmete alınan ring ve ekspres hatlarının, özellikle Eğitim Araştırma Hastanesi odaklı hizmet verdiği açıklamasında bulundu.

TELCİ: KONFORLU ULAŞIM İÇİN

Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren SAMULAŞ Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci, "Samsunluların güvenli, konforlu şekilde ulaşımlarını sağlamak için adeta seferber olan SAMULAŞ, yeni ekspres ve ring hatlarıyla bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir" dedi. 

15'ER DAKİKA ARYLA HASTANEYE

Telci, Eğitim Araştırma Hastanesi yoğunluklu yeni ekspres ve ring hatlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.
"13 Kasım’da hizmete alınan E4 Ekspres hattı Büyük Cami - Cumhuriyet Meydanı - Kılıçdede - Duruşehir - Araştırma Hastanesi güzergahına sabah ve akşam yoğun saatlerde 15’ er dakika aralıklara günün diğer saatlerinde ise 20’şer dakika aralıklarla hizmet veriyor. Yine 13 Kasım’ da hizmete alınan E5 Ekspres hattı ise 19 Mayıs Üniversitesi - Atatürk Bulvarı - Cumhuriyet Meydanı – Barış Bulvarı - Araştırma Hastanesi – Otogar güzergahında, sabah ve akşam yoğun saatlerde 15’er dakika aralıklarla, günün diğer saatlerinde ise 20’şer dakika aralıklarla hizmet veriyor."

TÜRK-İŞ-HASTANE-KALKANCA

Operasyon Müdürü Telci ayrıca, SAMULAŞ tarafından saatte bir hizmet veren Türkiş – Araştırma Hastanesi – Baruthane ve Kalkanca R6 ring araçlarının bulunduğunu da hatırlattı.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ

SAMULAŞ'tan edinilen bilgilere göre ayrıca Araştırma Hastanesi Odaklı Samulaş ve Özel Halk Otobüslerinin hizmet verdiği 11 adet hat bulunuyor. Araştırma Hastanesi odaklı olarak hizmet veren Özel Halk Otobüsü Hatları şunları:
Saatte bir 3 numara Cumhuriyet Meydanı - Araştırma Hastanesi,
Yarım saatte bir 15/17 numara Üniversite - Araştırma Hastanesi,
İki saatte bir 28 numara Cumhuriyet Meydanı - Araştırma Hastanesi - Kadamut,
Yarım saatte bir 24 numara Üniversite - Araştırma Hastanesi,
Saatte bir 23 numara Belediyeevleri - Araştırma Hastanesi - Toybelen,
Saatte bir 22 numara Belediyeevleri - Araştırma Hastanesi - Derecik,
Saatte bir 26 numara Belediyeevleri - Araştırma Hastanesi – Üniversite Sabah saatlerinde 10’ ar dakika diğer saatlerde 20-30 dakika aralıklarla,
Saatte bir 25 numara Belediyeevleri - Araştırma Hastanesi Sabah saatlerinde 20’ şer dakika diğer saatlerde 30 dakika aralıklarla...
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma
Selma - 4 yıl Önce

Çok güzel hizmetler ama gazi devletve diş hastanesi güzergahınada bir ring yada expres hattı verilse daha da güzel olur.

SIRADAKİ HABER