SAMULAŞ çalışanlarından örnek davranış

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Samsun Hafif Raylı Sistem AŞ (SAMULAŞ) çalışanları, Ayvacık ilçesinde belirledikleri okulun öğrencilerinin ihtiyaçların karşılarken, okulda da yenilikler yaptı.

SAMULAŞ çalışanlarından örnek davranış

SAMULAŞ çalışanları, sosyal yardım projesi kapsamında kendi aralarında başlattıkları kampanyayla Ayvacık ilçesinde bulunan Karşı Döngel Haydar İlkokulu'nda okuyan tüm çocukların giyecek ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı. Okulun elektrik ve su tesisatını yenileyen çalışanlar, binanın iç ve dış badanasını da yaptı.

Okulun önüne çocuk oyun parkı yapılırken kütüphanesi de yenilendi.

SAMULAŞ AŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, sosyal destek projesi kapsamında bir köy okulunu tamamen yenilemeyi planladıklarını belirterek, "Bu kapsamda Ayvacık ilçesinde bulunan bir dağ okulunu belirledik. İki sınıfı ve bir anaokulu bulunan okulun elektrik, su tesisatını yeniledik. Daha sonra tüm okulu çalışanlarımızla birlikte boyadık. Kırık olan sıraları yeniledik ve okulun bahçesine yeni bir oyun alanı yaptık." dedi.

Okula kütüphane yaptıklarını, hayırseverlerin desteğiyle kütüphaneyi kitap ve ansiklopedilerle donattıklarını ifade eden Gürkan, "Tek hedefimiz onların iyi eğitim alarak önce ailesine sonra vatanına ve milletine faydalı birey olmalarını sağlamaktır." ifadesini kullandı.

Gürkan, desteklerinden dolayı SAMULAŞ çalışanlarına da teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER