SAMTİAD'dan ‘turizm dayanışma’ gecesi

Samsun Turizm İşadamları Derneği (SAMTİAD), geleneksel hale getirdiği aylık buluşma toplantısı düzenlendi.

SAMTİAD'dan ‘turizm dayanışma’ gecesi

Samsun'da 2017 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana kentin önde gelen turizm işletmelerini de çatısı altına alarak hızla büyüyen Samsun Turizm İşadamları Derneği (SAMTİAD), geleneksel hale getirdiği aylık buluşma toplantısında, bu kez derneğe katkı veren sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini de ağırlayarak, dayanışma gecesi düzenledi.

My House Otel'de düzenlenen yemekli gecede konuşan SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk, Samsun'un Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinin başında geldiğini belirterek, "Samsun'un doğal güzelliklerini koruyarak bu güzelliklerin tüm dünyaya tanıtılmasında her türlü göreve ve işbirilğine talibiz" dedi.

BÜYÜKŞEHİR OLARAK ARKANIZDAYIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır da yemekte yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak eski Başkan Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında turizme büyük önem verildiğini aynı çabanın Zihni Şahin ile de devam edeceğini belirterek, "Özellikle Ordoğu turizminde Samsun'un daha fazla öne çıkması ve tanıtılmasına yönelik tüm çabalara Büyükşehir Belediyesi olarak sonuna kadar destek vermeye hazırız" dedi.

KATKI VERENLERE PLAKET

Gecede daha sonra SAMTİAD'ın kuruluşunda emeği geçen ve şimdiye kadar yapılan çalışmalara destek veren OMÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yetkin Bulut, KATİD Başkanı Murat Toktaş, SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç ve TURSAB Batı Karadeniz Yönetim Kurulu Başkanı Temel Uzlu'ya plaketleri takdim edildi. Gecede ayrıca Samsun turizminin duayen isimlerinden Fevzi Güler ve Zeki Gedikli de plaketle ödüllendirildi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER