Samsun'un gururu Nurten öğretmen

Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, ‘Türkiye’de Yılın En Sıra dışı Eğitim Yöneticisi’ ödülüne layık görüldü.

Samsun'un gururu Nurten öğretmen

7 kategoride Türkiye’nin dört bir yanından adayların yarıştığı ‘Classloom’ tarafından organize edilen ve birçok ünlü markaların ve kişilerin desteklediği ‘Eğitimde En İyiler’ ödül töreni 24 Kasım’da İstanbul Kadir Has Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yüzlerce başvuru arasından 7 kategoride 59 finalist halk oylaması ve değerlendirme kurulunun incelemesine sunuldu. 31 Ekim’e kadar süren halk oylamasıyla 7 kategoride 59 finalist birbiri ile yarıştı. Birbirinden güzel projelerin ve isimlerin yarıştığı ödüller için halk oylamasının yüzde 50’si ve farklı branşlardan seçilen 24 değerlendirme üyesinin yüzde 50 inceleme puanları finalistlerin belirlenmesinde etkili oldu.

YILIN ÖĞRETMENİ AYVACIK’TAN

Çevreye ve doğaya katkı, eğitim odaklı sosyal sorumluluk projesi (eğitim dışı kurumlar), eğitimde inovasyon ve teknoloji uygulamaları, sosyal sorumluluk (eğitim kurumları), yaşam becerileri ve kişisel gelişim, yılın eğitim yazarı ve blogger’ı, yılın en sıra dışı eğitim yöneticisi ve yılın en sıra dışı öğretmeni finalistler yarıştı. Kategorilerden yılın en sıra dışı eğitim yöneticisi 1’lik ödülünü tek bayan yönetici finalisti olan ve 2015 ile 2016 yıllarında da halk oylamasıyla ‘Yılın Öğretmeni’ ödülünü alan Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş aldı.

TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ DE AYVACIK’TAN

Erkek finalistleri oy çokluğuyla geçerek ödülü alan Nurten Akkuş, geceye katılanlar tarafından büyük bir alkış aldı. Nurten Akkuş ödülünü Yıldız Teknik üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Dr. Engin Deniz’den aldı. Nurten Akkuş’un kuruculuğunu yaptığı ve sıfırdan kurup adından söz ettirmeyi başardığı ve okul müdürü olarak halen devam ettiği Samsun Ayvacık Anaokulu, dezavantajlı 35 köy anasınıfının oyuncak ve temel kırtasiye ihtiyaçları için ulusal çapta başlattıkları ‘Oyuncak Kumbarası Sınıf Kardeşliği Projesiyle’ Türkiye 2’liği ödülünü Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Aslı Şarman’dan aldı. Türkiye’nin farklı illerinden ve bölgelerinden farklı kategorilerde yarışan adaylar içerisinde iki kategoride ödül alan tek kişi olan Nurten Akkuş, büyük ilgi gördü. Hem yaptıkları çalışmalar hem de Samsun’a 2 ödül kazandırması ödüle katılanlar ve jüri üyeleri tarafından hayranlık uyandırdı.

 

SAMSUN’UN GURURU OLDU, ÖVGÜLER YAĞDI

Nurten Akkuş ve yaptıkları çalışmalara çeşitli kadınlara, eğitim ve iş dünyasına ait dernekler, kurum, kuruluş ve eğitimcilerden büyük övgüler yağdı. Kendisini birebir tebrik ederek yaşadıkları gururu belirttiler. Ödül gecesine katılanlar ödül alan öğretmenimizle de hatıra fotoğrafları çektirdi ve başarı sırlarını birebir dinlediler.

Serhat TÜRK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER