'Samsunspor kültürü ile büyüdük'

Samsunspor alt yapısında köklü değişiklikler yapacaklarını belirten Gençlik Geliştirme Sorumlusu Besim Durmuş, " Biz Samsunspor kültürü ile büyüdük. Her kategorisinde görev aldık. Burada bulunmak için bir onur. Alt yapıdan teklif gelince de, hiç düşünmeden evet dedim" dedi

'Samsunspor kültürü ile büyüdük'

GURUR DUYDUM


Samsunspor'da futbol hayatına başlayan ve A takımda teknik direktör olarak görev de yapan Besim Durmuş, geçtiğimiz günlerde Gençlik Geliştirme Sorumlusu olarak tekrar kulüpte yer almaya başladı. Tecrübeli çalıştırıcı Gazete Gerçek Spor Muhabiri Mustafa Ataseven'e yeni görevi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Samsunspor'un içinde olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Durmuş, "Gurur  duyuyorum. Biz Samsunspor kültürü ile büyüdük. Her kategorisinde görev aldık. Burada bulunmak için bir onur. Alt yapıdan teklif gelince de, hiç düşünmeden evet dedim. Bu zamana kadar profesyonel olarak çalıştığım kulüplerde ve Samsunspor'a hizmet ettiğin dönemlerde de gençlerle içli dışlıydım. Bu benim ruhumda var. Bu bölgenin toprağında futbol var" dedi.


KÖKLÜ DEĞİŞİMLER OLACAK


Samsun bölgesinden şimdiye kadar bir çok oyuncunun Türk futbolunda büyük rol oynadığını belirten Durmuş, "Bu coğrafyada şimdiye kadar çok oyuncu çıktı. Bundan sonra çıkacak olanlar da var. Şu anda Samsunspor'da oynayan futbolcularda var. Güncellenmiş, yüksek standartlarda, hem bilgi hem de teorik olarak bunların yanı sıra teknolojiyi de kullanarak antrenörler arkadaşlarımızla birlikte oyuncularımıza çok küçük yaşlarda modern futbolu doğru bir şekilde aktarmayı planlıyoruz. En köklü değişim,en alt yaş kategorisinden U21 takımına kadar hem savunmayı, hem merkezden hücumu hem de kanatlar hücumu hem de direk hücum gibi futbolun temel prensiplerine bağlı eğitimini antrenör arkadaşlarımızla paylaştım. Her yaş kategorisinde aynı eğitim verilecek" diye konuştu.


TOPLANTILAR YAPACAĞIZ


Gençlik Geliştirme Sorumlusu Durmuş açıklamasına şöyle devam etti: "Aynı zamanda alt yapılarda oynanan müsabakaların video kaydını aldırıp, hafta başında toplantılar yapacağız. Takımların hangi eksikleri varsa her hafta bir idmanını buna göre yapacak. Tüm takımlar hafta bir ve iki gün ise planladığımız bir sistem üzerinden aynı antrenmanı yapacaklar. Aynı futbol kültürüne ait, aynı davranışları ortaya koyacaklar. Bir kalıbı, bir düşünceyi her yaş grubundaki oyuncularımıza aktarmayı planlıyoruz. Bunun soncunda da belli bir süre sonra oyuncu kategori değişikliği yaşadığı zaman hangi sistem oynanırsa oynansın topa karşı nasıl bir davranış ortaya koyacağını hem eğitim olarak almış olacak hem de pratikte uygulamış olacak. Yetenekli ve gelişmiş olan futbolcularımızı inşallah Samsunspor'umuza kazandırmış olacağız."


AMATÖR KULÜPLERİ KUCAKLAYACAĞIZ


"Bunun için buradayız. Herkes Samsunspor'da oynayamayabilir. Diğer oyuncularımızı da ahlaklı birer birey olarak Türk futboluna kazandırmak için çalışacağız. 7 gün 24 saat Samsunspor'un hizmetindeyiz. Samsunspor bir marka. Olmazsa olmazım ise bölgemizdeki tüm amatör kulüpleri kucaklayacağız. Onlara gönlümüzü açmak istiyoruz. Onlar olmazsa biz olmayız. Eğitim de önemli. Sonuç odaklı değil, ancak 15-16 yaşanlarından sonra yarışma kültürünü de oyuncuya aktarmamız lazım. Çünkü 17-18 yaşında futbolcunun müsabık hale dönüşmesi lazım. Aksi halde geç kalınıyor. Kazanan davranışları da ortaya koyarak oyuncularımızın gelişimi sağlayacağız. Geçmişten bu yana gelen Türkiye'nin alt yapılardaki 3 büyük kulübüne bakıldığı zaman bunlardan birisi Samsunspor'du. Geçmişte Türk futbolunda büyük yer almış hocalarımız, futbolcularımızı, krallarımızı göz önünde bulundurarak aynı felsefe ile bu değerleri inşallah tekrar açığa çıkaracağız. Bizden önce Samsunspor'a hizmet etmiş tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER