Samsunlu Rahman, Türkiye Şampiyonu Oldu

Bilek Güreşi Avrupa ve Dünya Şampiyonası Seçmelerine katılan Samsunlu Rahman Kaya'nın bileği bükülmüyor. Başarılı sporcu 80 kiloda sol kol Türkiye Şampiyonu oldu

Samsunlu Rahman, Türkiye Şampiyonu Oldu

80 KİLODA HERKESİ YENDİ

Atakum Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Rahman Kaha, Antalya Belek'te düzenlenen Bilek Güreşi Avrupa ve Dünya Şampiyonası Seçmeleri'ne katıldı. 59 ilden 982 sporcunun yarıştığı seçmelerde Kaya, büyük bir başarıya imza attı. Önceki dönemlerde de ulusal ve uluslararası dereceleri bulunan başarılı sporcu 80 kilo sol kolda Türkiye Şampiyonluğu madalyasını boynuna taktı. Rahman Kay elde ettiği bu başarıyla 50 gün sonra Romanya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kazandı.

AVRUPA'DA DA DERECE İSTİYOR

Türkiye Şampiyonu olduğu için büyük mutluluk duyduğunu belirten Rahman Kaya, "Şampiyona için Florya Entegre Et Sanayi Sahibi Fehmi Yalçın'a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca 2010 senesinden beri bilek güreşi sporunu bana sevdiren bu sporu bana öğreten Atakum Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu As Başkanı Murat Öztürk'e de teşekkür ederim. Avrupa'da da derece yaparak geri dönmek istiyorum" diye konuştu.

 

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER