Samsunlu Polisin Şehit Olduğu Patlamadan Yaralı Kurtuldu

Van’ın İpekyolu ilçesinin Hacıbekir mahallesinde Hacıbekir mahallesinde meydana gelen patlamada yaralanan ve Lokman Hekim Hayat Hastanesinde gördüğü tedavinin ardından taburcu olan Rıdvan Baynal olay anını İHA muhabirine anlattı

Samsunlu Polisin Şehit Olduğu Patlamadan Yaralı Kurtuldu

Baz istasyonunun patlaması sonucu polise haber verdiklerini ifade eden Baynal, şöyle konuştu: “Baz istasyonu patladı. Biz polise haber verdik. Olay yeri inceleme polisleri geldi. O zaman olay yeri incelemeden üç kişi baz istasyonumuzun 10-15 metre ilerisindeydi. Kovanları göstermem için beni çağırdılar. Daha önce polislerin gösterdiği yerde kovanlar vardı. Bende daha önce polislerin gösterdiği kovanları olay yeri inceleme polislerine göstermek için gittiğim sırada patlama oldu. Daha sonrasını hatırlamıyorum.”


Polislerin bombayı ellemediğini ve üç polisin ayakta olduğunu ifade eden Baynal, “Dün akşam aynı yerde bir tane patlamıştı ve baz istasyonu paramparça olmuştu. O kablo düzeneği bırakılmıştı. İşte olay yeri inceleme ilerideki konteynerlerin arkasında o kabloları inceliyordu. O esnada patlatıldı. Patlama sırasında ben havaya uçtum. Gerisini hatırlamıyorum. Etrafta bir sürü polis vardı. Ancak patlamanın olduğu alanda sadece üç polis vardı” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER