Samsunlu Kaptanı Korsanlar Kaçırdı

Kaptanoğlu Denizcilik’e ait tanker, Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğrarken geminin kaptanı Samsunlu İlkay Olgun dahil 6 mürettebat korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaptanın Samsun'da oturan öğretmen eşi ve küçük oğlu, umutla Olgun'un evine dönmesini bekliyor

Samsunlu Kaptanı Korsanlar Kaçırdı

Kaptanoğlu Denizcilik'in bünyesinde bulunan M/T Puli adlı Türk gemisi Nijerya açıklarında korsanlar tarafından saldırıya uğradı. Geminin mürettebatından aralarında kaptanın da olduğu 6 kişi kaçırıldığı açıklandı. Geminin kaptanı İlkay Olgun'un Samsunlu olduğu öğrenilirken, kaptanın halen Samsun’da yaşayan öğretmen eşi ile 7 yaşındaki oğlu Doruk umutla babasını bekliyor.

KORSANLAR KAÇIRDI

Nijerya açıklarında korsanlar tarafından 6 Türk gemiciyi kaçırdı. Korsanlar tarafından kaçırılan Türk gemicilerin nereye götürüldüğü henüz tespit edilmiş değil. Kaptanoğlu Denizcilik'ten yapılan açıklamada, korsanların elinde bulunan Türk denizcilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, tankerin de emniyetli bir şekilde seyrine devam ettiği belirtildi.

AİLESİ UMUTLA BEKLİYOR

M/T Puli’de bulunan ve deniz haydutları tarafından kaçırılan mürettebattan Kaptan İlkay Olgun'un ailesi ise umutlu bir bekleyiş içerisinde. İlkay Olgun halen Samsun'da oturan ve anaokulu öğretmenliği yapan eşi Ezgi Olgun ile 7 Yaşındaki ilkokul birinci sınıf öğrencisi oğlu Doruk Olgun umutla babalarının geri dönmesini bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER