Samsunlu gençler tarihi güzellikleri geziyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayat geçirilen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında, Samsun 19 Mayıs Gençlik Merkezi’ndeki gençler Giresun ve Kastamonu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini yakından görme imkanını buldu.

Samsunlu gençler tarihi güzellikleri geziyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel yönden çevre illeri yakından tanıması, buralarda yaşayan gençler ile diyalogun arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz projesi Samsun 19 Mayıs Gençlik Merkezi koordinesinde devam ediyor.  Samsun'da Gençlik Merkezi üyesi 40 erkek 40 kadın olmak üzere toplam 80 genç Şehirler ve Kültürler Yöremiz projesi kapsamında Giresun ve Kastamonu’yu gezme fırsatı buldu. Gençlik Merkezi tarafından koordine edilen günü birlik gezi programı kapsamında kadınlar Giresun’u erkekler ise Kastamonu'nun tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatının yanı sıra şehirlerdeki akranlarıyla da bir araya gelme fırsatını buldular.

 

Gezi sırasında bol bol fotoğraf çektirip kentleri gezen gençler böyle bir projeyi hayata geçirdiği için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na  da teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER