Samsunlu Genç Öğretmen Patlamada Hayatını Kaybetti

Atatürk Havaalanı'nda meydana gelen patlamada Samsunlu Serkan Türk'ün yeni mezun olduğu ve bir komşusunun annesini karşılamak için orada bulunduğu öğrenildi

Samsunlu Genç Öğretmen Patlamada Hayatını Kaybetti

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden 24 yaşındaki Serkan Türk'ün Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü'nden yeni mezun olduğu ve bir komşusunun annesini karşılamak için havalimanında bulunduğu öğrenildi. Babası yıllar önce vefat eden Türk Yenibosna'da annesi ve ablasıyla yaşıyordu.

BU SENE GÖREVE BAŞLAYACAKTI

Atatürk Havalimanında dün akşam meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği'nden mezun ve bu sene göreve başlayacak olan 24 yaşındaki Serkan Türk de vardı. Türk'ün komşularının Almanya'dan gelen annesini almak için havalimanında olduğu ve ilk saldırıdan sonra içeri girerek patlamada hayatını kaybettiği öğrenildi.

ANNESİ VE ABLASIYLA YAŞIYORDU

Serkan Türk'ü çocukluğundan bu yana tanıyan ve olay anında havalimanında olan komşusu Naciye Çınar olay gecesi yaşananları şöyle anlattı: "Dün akşam annemi karşılamaya Atatürk Havalimanına gittik. Annesi Nazmiye Türk, normalde annemi karşılamak için arabadan inerdi. Ama dün akşam inmek istemedi. Serkan'la kalmak istedi. Gülerek 'Niye ne oldu' dedim. 'Ben Serkan ile kalmak istiyorum' dedi. İyi ki de kalmış demek isterim ama maalesef Serkan'ı kurtaramadık."

''ETRAF CAN PAZARIYDI''

Annesini karşılamak için havalimanının içinde bulunan Naciye Çınar, "Ben 3 tane patlama sesi duydum. İçeriye girdikten en fazla 5 dakika sonra büyük bir gürültü koptu. Arkama döndüğümde kol ve bacakların uçtuğunu gördüm. Etraf can pazarıydı. Serkan dışarıda kargaşayı fark edince annesine söyleyip içeri girmiş. Serkan koştuktan hemen sonra da bomba patlamış." dedi.

''ANNESİNE NE DİYECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM''

Serkan'ı uzun süre aradıklarını söyleyen Çınar, genç adamın cenazesine sabaha karşı 4.30'ta Adli Tıp Kurumunda ulaştıklarını söyledi. Serkan'ı teşhis ettikten sonra bunu annesine güçlükle söylediğini anlatan Çınar, "Bunun sonu nereye kadar gidecek. Nice Serkanlar gitti. Bu da son olmayacak. Bu durum ne olacak. Teşhis ettiğimde dünyam başına yıkıldı annesine ne diyeceğimi düşündüm." diye konuştu.

Genç öğretmenin cenazesi defnedilmek üzere memleketi Samsun'a gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER