Samsun'dan bomba isimler de katılacak

MHP’li muhalifler yeni parti için düğmeye bastı. Sonbahar ortasına kadar tüzük ve parti programı çalışmalarının yapılması hedefleniyor. Akşener ile hareket eden MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, “Tüm ülkeyi kucaklayan bir parti kuracağız” dedi

Samsun'dan bomba  isimler de katılacak

,MHP'den ihraç edilen Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ'ın, Meral Akşener’le birlikte yeni bir siyasi parti kuracakları yönündeki iddialara ilişkin, “Bir süreden beri çalışmalarımız devam ediyor. Yeni bir milli merkezi teşkil edecek siyasi parti oluşumu ile ilgili çalışmalar başlamış durumdadır. Yeni bir partiden bahsediyoruz. Bunun ötesinde bugün kadro çalışmaları program çalışmaları yürüyen bu siyasi parti çalışmasıyla ilgili detaylı bilgi verecek durumda değilim. Şartlar ne kadar hızlı olursa o kadar zamanda gerçekleşecek” açıklamasının ardından gözler, MHP'nin muhaliflerinin en güçlü olduğu iller arasında yer alan Samsun'a çevrildi.

UYUM YASALARININ ÇIKMASI GEREKİYOR

Öteden beri Meral Akşener ile birlikte hareket eden MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, yeni parti için hazırlıkların devam ettiğini ancak sonbahar ortasında partinin kuruluşunun ilan edilmesinin planlandığını söyledi. Referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından ekim ayına kadar uyum yasalarının geçmesi gerektiğine dikkati çeken Süslü, "Bu uyum yasaları ile Siyasi Partiler Yasası,  Seçim Yasası değişecek mi onları görmemiz lazım. Bunun yanı sıra toplumun her katmanını kapsayacak bir parti kurmamız gerekiyor. Bu nedenle tüzük ve parti programı çalışmalarımız sonbaharın ortalarını bulacaktır. Bu süreçte de Türkiye'nin normalleşmesinin biraz olsun sağlanacağını umut ediyorum" dedi.

TÜRKİYE’YE UMUT OLMALIYIZ

Yeni partide Samsun'dan da bomba isimlerin yer alacağını vurgulayan Ömer Süslü, "Eski vekiller, büyüklerimiz var. Onları günü geldiğinde açıklayacağız. Bomba isimler de olacak. MHP'den ihraç edilen bütün arkadaşlarımızla zaten birlikte hareket ediyoruz. Onların dışında halen partide devam eden ancak bizimle olmak istediklerini söyleyen de çok sayıda arkadaşımız var. Ülkenin tamamını kucaklayacak bir parti kurmak istiyoruz. Hatta CHP'nin, DSP'nin, Demokrat Parti'nin içinden bile arkadaşlarımızla birlikte hareket edeceğiz. Özetle; ayakları yere basan ve ne yaptığını bilen bir hareket geliyor. Her şeyi en güzel detayına kadar konuşarak, en demokratik tüzükle insanlarımızın karşısına çıkacağız. Bunu çok önemsiyoruz. Çünkü insanların adalet aradığı bir dönemde, umut olmak da kolay bir şey değil. Ve bizlerin bunu başarması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER