Samsun'dan 5 bin 425 esnaf başvuruda bulundu

KOSGEB'in 50 bin liralık 'Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği' programına başvuru kayıtlarının sona ermesinden sonra Samsun genelinde 5 bin 425 başvuru yapıldığı açıklandı. Ülke genelinde ise 249 bin 980 esnafa ulaştı

Samsun'dan 5 bin 425 esnaf başvuruda bulundu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının 50 bin TL faizsiz kredi uygulaması, önceki gece itibariyle sona erdi. KOSGEB Müdürlükleri önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden olan ‘Sıfır Faizli Kredi Destek’ programına Samsun'dan toplam kaç esnafın başvurduğu da belli oldu. Samsun'da 3 günlük sürede toplam 5 bin 425 esnaf bu krediden yararlanma umuduyla KOSGEB'e başvuruda bulundu.


ESNAF KOSGEB’E AKIN ETTİ


KOSGEB'in 50 bin liralık 'Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği' programına başvuru kayıtları dün sona ermesinden sonra ülke genelinde 249 bin 980 başvuru yapıldığı açıklanırken, KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu Samsun genelinde ise bu sayının 5 bin 425 esnaf olduğunu açıkladı.


15 BİN KOBİ’YE VERİLECEK


19 Aralık sabahı başlayıp 3 gün süren başvurular sonrasında değerlendirme sürecinin başlayacağını aktaran Dursunoğlu, "TÜİK verilerine göre il kotası uygulanacak ve toplam 15 bin KOBİ'ye oransal oranda kredi imkanı sağlanacak" bilgisini verdi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER