Samsun'daki Suriyelilerin Kaçı Sabıkalı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun'da yaşayan Suriyeli mültecileri TBMM gündemine taşıdı, suça karışma oranlarının açıklanmasını istedi

Samsun'daki Suriyelilerin Kaçı Sabıkalı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde Samsun merkez ve ilçelerde ne kadar Suriyeli yaşadığını ve bu mültecilerin yaşamlarını nasıl sürdürdüklerini sordu.

KAÇ SURİYELİ YAŞIYOR?

Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya yönelttiği soru önergesinde Türkiye'ye yerleştirilen Suriyeli sığınmacıların bulundukları bölgelerde huzursuzluklar yaşandığının bilindiğini belirterek, bu bağlamda Samsun ve ilçelerinde yaşayan Suriyeli sayısının ne kadar olduğunu gündeme getirdi.

SUÇA KARIŞMA ORANLARI NE?

Samsun ve ilçelerinde yaşayan Suriyelilerin hangi yaş gruplarında olduğunu da soran Kemal Zeybek, "Eğitim çağında olan genç ve çocuklar eğitimlerine devam edebilmekte midir? Samsun ve ilçelerinde yaşayan Suriyelilerin suça karışma oranları nedir? Suçlara karışmış iseler ağırlıklı olarak işledikleri suçlar nelerdir" diye sordu.

YAŞAMLARINI NASIL SÜRDÜRÜYORLAR?

Samsun ve ilçelerinde yaşayan Suriyelilerin yaşamlarını nasıl sürdürdüklerinin de Efkan Ala tarafından yanıtlanmasını isteyen Kemal Zeybek, "Ticaretle uğraşanlar kayıt altında mıdır? Çalışanlar var ise hangi statüye göre çalışmaktadırlar" dedi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER