Samsun'daki Huzurevi 209 Yaşlıya Ev Sahipliği Yapıyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Samsun’daki 4 huzurevinde toplam 209 yaşlıya hizmet verdiklerini söyledi

Samsun'daki Huzurevi 209 Yaşlıya Ev Sahipliği Yapıyor
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı huzurevlerinde 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen programa Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal, Halk Sağlığı İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün ve sağlık çalışanları katıldı.
İl Müdürleri tarafından yaşlılara karanfil verildi ve günün anısına yaş pasta kesildi.
Yaşlılara büyük önem verdiklerini belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, “ 'Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganıyla yola çıkan bakanlığımız aile yapısına büyük önem vermekte ve uyguladığı politikaların odak noktasına da hep aileyi koymaktadır. Bu nedenle yaşlılarımızı öncelikle evlerinde, sıcak aile ortamlarında destekliyor, aile yanında bakımın mümkün olmadığı durumlarda gündüzlü bakım ve yatılı bakım hizmetlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER