Samsun’da trafik kazalarında 3 ayda kaç kişi öldü?

Ahmet Dursun Kavuran, 2017 yılının ilk üç ayında Samsun genelinde 11 ölümlü trafik kazasında 12 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

Samsun’da trafik kazalarında 3 ayda kaç kişi öldü?

Samsun Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, 2017 yılının ilk üç ayında Samsun genelinde 11 ölümlü trafik kazasında 12 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.
06-14 Mayıs “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” nedeniyle Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, açıklamalarda bulundu. Dünyada çocuk ölümlerinden sonra ikinci sırayı trafik kazalarının aldığının altını çizen Kavuran, “Trafik kazaları ülkemizde her yıl yaklaşık 10 bin vatandaşımızın canını almakta, 100 binlerce vatandaşımızın da yaralanıp sakat kalmasına neden olmaktadır. 2017 yılının ilk üç ayında Samsun genelinde 11 ölümlü trafik kazasında 12 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 566 adet yaralamalı trafik kazasında ise 1278 kişi yaralanmış olup, kazazedelerin bir kısmı sakat kalmıştır. Maddi hasarlı trafik kazalarını da bu rakamlara eklersek, ilimizde yaklaşık olarak 7-8 bin civarında kaza meydana gelmiştir. Trafik haftası boyunca okullarımızda da trafik seminerlerinin yanı sıra İlkadım Trafik Eğitim Pisti'nde öğrencilerimize trafik eğitimi verilecektir. Trafik kurallarına uyarak kazaları aza indirmemiz eğitimle mümkün olacağından, tüm halkımızın trafik kurallarına uymalarını, trafik kazalarını asgariye indirerek ilimizin örnek bir il olmasının sağlanmasını dilerim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER