Samsun’da polis uygulama yaparken silah buldu

Samsun Emniyeti yeni bir proje çalışmasına start verdi. Amaç kentin ve okulların güvenliğini sağlamak. Bu doğrultuda uygulama yapmak için sokağa çıktı. Bir parkta vatandaş üzerinde bulunan silaha rastladı.

Samsun’da polis uygulama yaparken silah buldu

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kent ve okulların güvenliği için başlatılan yeni uygulamaları hakkında bilgi verdi.


‘’Park polisi projesi’’ uygulamasını hayata geçiren Samsun Emniyeti, ilk uygulamasına da start verdi. polis ekipleri Anıt Park’ta uygulama yaptı. Samsun Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro, Yunus, Park Polisi ve Çevik Kuvvet ekipleri, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz’un talimatıyla, parklardaki şüpheli kişiler üzerinde uygulama başlattı. Yapılan uygulamada ekipler şüpheli gördükleri kişiler üzerinde üst araması ve GBT sorgusu yaptı. Yunus ekipleri, şüphelendikleri 2 şahsı aramak isteyince, ekipler ile şüpheliler arasında tartışma başladı. Üst aramasına karşı çıkarak taşkınlık yapan, polise zorluk çıkartan şahıslarının üzerinden silah çıktı. Yunus ekiplerinin şahıslara kelepçe takmasının ardından şahıslar saldırgan tavırlar sergileyerek, polise direndi. Polise ve kendilerini görüntüleyen gazetecilere hakaretler savuran 2 şüpheli, ekipler tarafından etkisiz hale getirilerek yaka paça gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar ekip aracına bindirilirken polisleri ve gazetecileri “Sizinle savaşacağım” diye tehdit etti. 


Samsun Emniyet İl Müdürü Vedat Yavuz, uygulama hakkında ise şunları söyledi. Yavuz, ‘’Park Polisi Projesi uygulamamız kapsamında ilimizdeki ilçelerimizde toplam 3 ekip ile birlikte, parklarımızda yaşanan güvenlik zafiyeti ve yaşanabilecek olumsuz olaylara karşı müdahale edilmesi konusunda, bugün uygulama başlatacağız. Karşılaşılan olumsuzluklar karşısında adli ve idari işlemler yapılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER