Samsun'da özel olimpiyatlar etkinliği

Samsun'da, Özel Olimpiyatlar Türkiye Pilot Projesi kapanış etkinliği düzenlendi.

Samsun'da özel olimpiyatlar etkinliği

Samsun'da, Özel Olimpiyatlar Türkiye Pilot Projesi kapanış etkinliği düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş biriliği ile  Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda yapılan etkinliğe, 60 özel ve partner sporcu katıldı.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen oyunlarda özel ve partner sporcular masa tenisi ve karma futbol branşlarında performans sergiledi.

Toplamda 4 ilden 44 özel sporcunun katıldığı etkinliklerde antrenörler, öğretmenler ve gönüllülerle birlikte toplam katılımcı sayısı 100 kişiye ulaştı. 

Projenin kapanış etkinliği için Yalova, Bursa, Kocaeli ve Samsun'dan gelen özel ve partner sporcular birlikte oyunlara dahil olmanın keyfini yaşadı.

Pilot olarak gerçekleştirilen projenin önümüzdeki sene tüm Türkiye'ye yaygınlaştırılması planlanıyor. 

Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, etkinlikte yaptığı konuşmada, zihinsel yetersizliği bulunan bireylerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için gerçekleştirilen organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını belirterek tüm sporculara başarılar diledi.

Etkinliğe, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş ve  Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Didem Ünsür'da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER