Samsun'da dolmuşlara zam kapıda!

Samsun’daki dolmuş hatları benzine yenik düştü. 4 dolmuş hattı yeni yılda 50 kuruş zam gelerek 3 TL olacağı belirtildi

Samsun'da dolmuşlara zam kapıda!

ÖZEL HABER

Patlak: DOLMUŞ FİYATLARI 3 TL OLUYOR

 

 

 

 

Dolardaki fiyat artışı piyasadaki çoğu ürünle birlikte akaryakıta da zam getirdi. Akaryakıt dağıtım şirketleri, benzinin litre fiyatına 15, motorine ise 16 kuruş zam yaptı. Yapılan zamlar ulaşıma da yansımaya başladı. Samsun’daki toplu taşıma ücretlerinde de kısmi zamlar getirildi. Samsun merkezde hizmet veren 4 dolmuş hattı da akaryakıttaki zamlara yenik düşerek zam talebinde bulundular.

BÜGÜN UKOME KARARI AÇIKLANACAK

Samsun şehir merkezinde hizmet veren 1, 2, 3 ve 4 nolu dolmuş hatları uzun zamandır 2 TL 50 kuruşa yolcu taşırken, akaryakıta üst üste gelen zamlarla birlikte onlarda taşıma ücretlerini yukarıya çekme kararı aldılar. Yolcu ücretlerinin 3 TL olması yönünde talepte bulunan dolmuşçular, bugün yapılacak UKOME kararını bekliyorlar. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne yazılan taleple birlikte bugün toplanacak kurul, gelen akaryakıt zamlarının yanı sıra tefe tüfe oranlarını da belirleyerek dolmuşçuların zam talebini inceleyerek karara bağlayacak.

‘2 YILDIR DİRENDİK’

Yolcu ücretlerinde zam yapmama konusunda direndiklerini kaydeden dolmuşçular, “Samsun halkının daha ucuz fiyatlarla seyahat etmeleri için yaklaşık 2 yılı aşkın bir süredir direndik. Fakat dolardaki fiyat artışı ve son bir ay içerisinde akaryakıta gelen zamlar bizleri olumsuz yönde etkiledi. Akaryakıtın yanı sıra yedek parçalara da zam gelmesi bizleri mağdur etti. Bizlerde mecburen dolmuşçular olarak zam yapmak zorunda kaldık” diye belirttiler.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER