Samsun'da doğalgaz kesintisi

Samsun'da doğalgaz ana boru hattının zarar görmesi nedeniyle şehir merkezinde kısmı olarak doğalgaz kesintisi yaşandı.

Samsun'da doğalgaz kesintisi
Şehir merkezine gelen doğalgaz ana hattı çelik borsunu, özel bir altyapı firması Tekkeköy ilçesinde kazı çalışması yaptığı sırada deldi. Borudan gaz dışarı boşalırken, büyük bir tehlike atlatıldı. Kaza sırasında oluşacak bir kıvılcım halinde faciadan dönülen olaya, Samsun Gaz Dağıtım A.Ş. (SAMGAZ) teknik ekipleri kısa sürede müdahale ederek önlem aldı. Şehri besleyen ana boru hattının zarar görmesi üzerine gaz akış basıncı yavaşlatıldı. Çevrede geniş güvenlik önlemenin alınmasının ardından Samgaz, ekipleri onarım için çalışma başlattı. Şehirde ev ve işyerlerinde doğalgaz kesintisi, ana borudan gaz akışı basıncının düşürülmesi nedeniyle yaşanmaya başladı. Kış ortasında bir çok vatandaş soğukta mahsur kaldı.

SAMGAZ AÇIKLAMA YAPTI


Samgaz Müşteri Hizmetleri Müdürü Esra Göktepe, kesintilerle ilgili bilgi verdi.Tekkeköy ilçesinde bir alt yapı firması tarafından şehri besleyen ana doğalgaz hattına çalışmalar sırasında zarar verdiğini belirten Göktepe, "Çelik hatta zarar verildi. Güvenlik konusunda bir sıkıntı yok. Can kaybı yaralanma söz konusu değil. Hemen çalışmalara başladık. Şuan bir sıkıntı yok ama gece saatlerinde özellikle yüksek tüketimlerin olduğu yerlerde doğalgaz kesintileri kısa süreliğine de olsa yaşanabilir. Sabah saatlerinden itibaren de normale dönmesini hedefliyoruz. Özellikle doğalgazın yüksek miktarda kullanıldığı yerlerde bu kesintiler ağırlıklı görülebilir" dedi.

SORUN GİDERİLDİ

Akşam saatlerinde arızanın giderildiği bilgisi verildi. SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, Tekkeköy mevkiinde dış kurumlar tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları esnasında 20 inçlik çelik ana doğalgaz hattına verilen hasarın giderildiğini söyledi.
Şehir genelinde teknik aksaklığın şuan olmadığını ifade eden Kolsan, "Özellikle İlkadım bölgesinde basınç kaybı nedeniyle bina bazlı gaz kesintileri yaşanmaktadır. Ekiplerimiz tarafından sahada gerekli kontroller yapılarak kontrollü bir şekilde doğalgaz arzı sağlanmaktadır. SAMGAZ ekipleri tarafından güvenli doğalgaz arzı için kesintisiz bir şekilde çalışmalar yürütülmektedir. Sabah saatleri itibariyle de bütün binalarda doğal gaz arzının sağlanmış olacağını hedefliyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER