Samsun'da Demokrasi Nöbeti

Darbe girişiminin yaşandığını duyduktan sonra sokaklara dökülen Samsun halkı, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla ‘demokrasi’ye sahip çıkan vatandaşlar, attıkları sloganlarla yeri göğü inletti

Samsun'da Demokrasi Nöbeti

Cuma günü İstanbul ve Ankara’da yaşanan askeri kalkışma teşebbüsünün yankıları Samsun’da devam ediyor. Darbecilere karşı tek vücut olan Samsun halkı, dün başladıkları demokrasi nöbetine bugün de davam etti. Bugün akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nı hıncahınç dolduran on binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi şöleni yaşadılar.

 

KAMYON KONVOYU İLGİYLE İZLENDİ

Sadece şehir içinden değil ilçe merkezlerinden de meydana akın eden on binlerce kişi, darbe girişimine yönelik protestolarını gün boyu sürdürdü. Protestolar kapsamında vatandaşlar araçları ile kornalar çalarak ilerledi. Araçlarına Türk bayrakları asan kamyon sürücülerinin konvoyu ise ilgiyle izlendi. Meydanda bulunan dev ekrandan gelişmeleri izleyen vatandaşlar, akşam namazını da yine meydanda kıldı. Akşam namazından sonra şehitlerin ruhu için kuran-ı kerim okutuldu ve gıyabi cenaze namazı kılınarak dualar edildi.

 

SAMSUN DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

Dün akşam meydanda sabaha kadar demokrasi nöbeti tutan ve gün boyu Samsunluları meydanlara davet eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Ülkemizin birliğini kasteden hainlere cevabı milletimiz vermiştir. Samsun demokrasiye sahip çıkmıştır. Şehrimizde herhangi bir provakatif eylem gerçekleşmemiştir. Ben Samsunlu halkına bundan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER