Samsun'da Canlı Bomba Var mı ?

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz canlı bomba iddialarına açıklama yaptı.

Samsun'da Canlı Bomba Var mı ?

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun'da canlı bomba yakalandığı ve Samsun'da canlı bomba saldırısı olacağı yönünde gündeme getirilen iddialar üzerine bir açıklama yaptı.

DOĞRULUĞU KESİN OLMAYAN BİLGİLER İTİBAR ETMEYİN

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk ile yaptığı telefon görüşmesinde özellikle sosyal medyada Samsun'da bombalı saldırı olacağı yönünde yapılan paylaşımlara da tepki göstererek, "Bu tür paylaşımlar halkı endişeye, paniğe ve kaosa sürükler. Doğrulu kesin olmayan bilgilerin hele de böylesi hassas bir konuda gerçek dışı bilgilerin yayılması, sosyal medyada gündeme getirilmesi doğru bir davranış değildir. Terör örgütlerinin de zaten istediği toplumda endişe ve panik yaratmaktır. Gerçek olmayan bu tür bilgilerin sosyal medya da yayınlanması da bu amaca hizmet etmektedir.  Vatandaşlarımız doğruluğu kesin olmayan, gerçek dışı olan, toplumda endişe ve paniğe neden olacak bu tür bilgileri yayınlamamalılar. Emniyet Müdürlüğümüz özellikle bu tür paylaşımları takip etmektedir. " dedi.

SOSYAL MEDYADA Kİ BİLGİLER GERÇEK DIŞI

Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde alınan güvenlikle ilgili her türlü tedbiri aldığını da belirten Vedat Yavuz,  şunları dile getirdi.

"Resmi kurumlarca teyit edilmeyen hiç bir bilgiye itibar edilmesin. Samsun'da canlı bomba olduğu, bombalı saldırı olacağı yönünde ki bilgiler gerçek değildir. Biz Emniyet Müdürlüğü olarak Türkiye genelinde alınan genel tedbirler kapsamında Samsun'da gerekli önlem ve tedbirlerimizi aldık. Ancak özellikle sosyal medyada yayınlanan ve vatandaşlarımızı paniğe yönelten bombalı saldırı ve benzeri iddialar huzura zarar vermektedir. Resmi kurumlarca teyit edilmeyen, yalan yanlış bilgileri sosyal medyada yayınlayanlarla ilgili gerekli işlemlerde ayrıca yapılacaktır. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER