Samsun'da Böyle Hırsızlık Görülmedi

İstanbul'dan gelen, içinde 200 bin liralık çikolatayla çalınan TIR, Samsun’da içi boş şekilde bulundu

Samsun'da Böyle Hırsızlık Görülmedi
İstanbul’da bir çikolata firmasında taşımacılık yapan Ünal Mengi’nin,içinde 200 bin lira değerinde çikolata yüklü TIR'ı evinin önünden çalındı. Aracının yerinde olmadığını gören Mengi, hemen polise başvurdu. İçindeki çikolatalarla birlikte çalınan TIR, 4 gün sonra Samsun’da içi boş bir şekilde bulundu. 
TIR’ın bulunduğunu öğrenen Ünal Mengi, hemen Samsun’a gelip talihsiz manzara ile karşılaştı. TIR’ını borçla aldığını ve borcunun henüz bitmediğini anlatan Mengi, vatandaşlardan çalınan çikolataların bulunması için ihbar beklediğini söyledi. Bir şirkette taşımacılık yaptığını bildiren Mengi, şirketin çalınan çikolataların parasını büyük ihtimalle kendisinden alacağını söyledi.

"ARACIMIN ÇOĞU BORCU DURUYOR"
Aracın Pendik’ten saat 05.30 sıralarında çalındığını söyleyen Ünal Mengi, “Aracım yüklü halde çalındı. Dört gün son Samsun’da boş vaziyette bulundu. Şuan 200 bin lira civarında maddi kaybımız var. Araç buraya kadar sahte plakayla gelmiş galiba. 1-2 yerde caza yemiş, kaçak geçmiş. Çikolataların nerede indirildiği, nerede olduğu belli değil. Yapacak bir şeyimiz yok. Aracımızı alıp İstanbul’a götüreceğiz. Büyük ihtimalle çalınan çikolatanın parasını da bize ödetecekler. Aracımın çoğu borcu duruyor. Bu saatten sonra araç çalıştırma düşüncem yok. Yapacak hiçbir şeyimiz yok. TIR’ın içini parmak izi bırakmamak için kolayla yıkamışlar. Aracın mazotunu da bitirmişler” dedi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER