Samsun'da Bireysel Silahlanma Arttı

Samsun'da av malzemeleri satışı yapan Mehmet Aydın, son dönemde artan terör olayları nedeniyle vatandaşların kuru sıkı tabancalara ve av tüfeklerine ilgi gösterdiğini söyledi

Samsun'da Bireysel Silahlanma Arttı

Samsun'da 25 yıldır av malzemeleri, tüfek ve kuru sıkı tabanca satışı yapan 50 yaşındaki Mehmet Aydın, bireysel silahlanmanın arttığını, en çok talebin de ucuz olmasından dolayı kuru sıkı tabancalara olduğunu söyledi.

Mehmet Aydın, "Ben 25 yıldır Samsun'da av malzemeleri satışı işi yapıyorum. Son dönemlerde Karadeniz'de ve ülke genelinde artan terör saldırıları sebebiyle Samsun'da bireysel silahlanma arttı. Özellikle Giresun'da Çaldağ Karakolu'na PKK'lı teröristlerce yapılan hain saldırı sonucu vatandaşlar fiyatları 100 ile 300 lira arasında değişen kurusıkı tabanca, 400 ile bin 500 arası değişen tabanca, avcılıkta kullanılan çeşitli yeleklere rağbet gösteriyor. Yani tüfek alımında geçen aylara oranla yüzde 10, kurusıkılarda yüzde 30, avcı malzemelerinde ise yüzde 40 artış var. Geçen yıl Mayıs 12 adet av tüfeği, 110 kurusıkı tabanca satmıştık. Bu yıl içinde bulunduğumuz ayda ise 25 av tüfeği, 160 kurusıkı tabanca sattık" dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER