Samsun'da bir ilk

Samsun Kanatlı Süs Hayvanları Yetiştiricileri Derneği geniş bir katılımla açıldı. Samsun’da ilk olan derneğin açılışına şehir dışından da ilginin fazla olması dikkat çekti

Samsun'da bir ilk

Kanatlı süs hayvanları yetiştiricileri Samsun’da dernek altında bir araya geldi. Açılışa Kanatlı Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Ali Koç, Ankara Dernek Başkanı Emin Gökgöz, Afyon Dernek Başkanı Özcan Çetin, Amasya Dernek Başkanı Faruk Çelik, Tokat Süs Tavukları Dernek Başkanı Mustafa Coşkun, Tokat Kazova Süs Tavukları Dernek Başkanı Emre Kapar ve çok sayıda davetli katıldı.

 

İLGİ FAZLA OLDU

İlkadım ilçesi Derecik bölgesinde doğal ortamda kurulan dernek görenlerin de beğenisini kazandı. Açılış konuşmasını yapan Samsun Kanatlı Süs Hayvanları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ümit Girgin, “Samsun’daki süs hayvanları yetiştiricilerinin bu tün bir derneğe ihtiyacı vardı. Bizlere gelen talepler doğrultusunda dernek açmaya karar verdik ve ilgi de beklediğimizden fazla oldu. Daha yeni olmamıza rağmen 70’e yakın üyemiz var” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER