Samsun'da basketbol şöleni başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da yarın başlayacak FIBA U18 Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde Samsunlular’ı, genç millileri desteklemeye davet etti.

Samsun'da basketbol şöleni başlıyor

18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası yarın Samsun’da başlayacak. Bu önemli şampiyona öncesi millilere başarılar dileyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Tüm Samsunlu hemşehrilerimi genç millilerimizi desteklemek için maçların yapılacağı salonlara davet ediyorum” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle ertelenen 18 Yaş Altı Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası, yarın Mustafa Dağıstanlı ve Atatürk spor salonlarında başlayacak. İlk turunda, dörderli 4 grupta maçların yapılacağı şampiyonada, Türkiye, Almanya, Finlandiya ve Yunanistan'ın bulunduğu B Grubu'nda mücadele edecek. Ay-yıldızlı ekip ilk maçında, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda yarın saat 18.30'da Yunanistan ile karşılaşacak. Türkiye aynı salonda 17 Aralık'ta Finlandiya, 18 Aralık'ta ise Almanya ile karşı karşıya gelecek.

 

Bu önemli spor organizasyonu öncesinde bir açıklama yapan Gençlik ve Spor bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’un önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağına işaret ederek, “Samsunumuz ve Türkiyemiz için çok önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyoruz. 16 ülkeden gelecek sporcuları ağırlayacağımız bu organizasyonda Samsunlu hemşerilerimizin ev sahipliğini en iyi şekilde yapacağını biliyorum” dedi.

 

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin Şubat ayında Erzurum’da, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın yaz aylarlında Samsun’da, Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın İstanbul’da ve yine basketbolda Avrupa Ligi 4’lü finallerinin İstanbul’da yapılacağını anımsatan Bakan Çağatay Kılıç, “Bizim organizasyon yeteneğimiz üst düzeyde. Hatta önemli spor organizasyonlarının ülkemizde yapılması konusunda seçici davranıyoruz” dedi.

Şampiyona öncesi millilere başarılar dileyan Bakan Çağatay Kılıç, “FIBA U18 Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek olan millilerimize gönülden başarı dileklerinde bulunuyor, sergileyecekleri başarılı performansla bizlere yeni bir gurur yaşatacaklarına inanıyorum. Bu önemli organizasyonda Samsun halkını da millilerimize destek olmaları adına müsabakaların yapılacağı salonlara davet ediyorum”  diye konuştu.​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER