Samsun’da aşçı adaylarına kurs

Geçtiğimiz yıl büyük bir ilgi ve başarı ile sonuçlanan Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) Projesi 2 sezonu ile yine ilgi odağı oldu.

Samsun’da aşçı adaylarına kurs

Geçtiğimiz yıl büyük bir ilgi ve başarı ile sonuçlanan Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) Projesi 2 sezonu ile yine ilgi odağı oldu.
 
 AÇILIŞA BÜYÜK İLGİ
 
İlkadım’da yoğun bir katılım ile açılışı yapılan MEMGE Projesi açılış törenine Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Müftüsü Veysel Çakı, İlkadım İlçe Kaymakamı Turan Atlamaz,  Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Balcı, STK temsilcileri, Oda Başkanları, eğitmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaşın katıldı.
 
 YENİ DÖNEME YOĞUN BAŞVURU
 
İki aşamalı mülakattan geçen ve pasta kursiyeri olarak 19, aşçı kursiyeri olarak 17, pide ustası olarak 15 ve servis elemanı olarak da 12 kursiyer katıldı. 43’ü kadın toplamda 63 kursiyerin eğitim göreceği projeyi, İlkadım Belediyesi ile Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortaklığında, İŞKUR, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği(ESOB) ve Samsun Muhtarlar Dernek Başkanlığı destekliyor.
 
  “BU PROJEYİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM”
 
 Kursun açışı töreninde Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı’nın ardından konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım Belediyesi olarak birçok projeye imza atıyoruz ancak bu proje benim yakından ilgilendiğim ve başarısından emin olarak canı gönülden desteklediğim bir proje. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz proje Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca da ödüle layık görülmüştü. Bu sene de gerçekleştirme kararı almamızda genç yavrularımızın yoğun talepleri etkili oldu. İki aşamalı bir mülakat sonucu belirlediğimiz 63 genç kursiyerimize başarılar diliyorum. İnşallah bu kursu tamamlayacak arkadaşlarımızın en kısa zamanda meslek sahibi olmalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.


 BİR MARKA PROJE
 
 Son olarak konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “Burada ciddi bir çalışma yapılıyor. Gerçek bir aşçı yetiştiriyoruz ki bu projelerin 2’ncisi açılıyor. Bu yönüyle çalışmaları tebrik ediyorum. İşi ciddiyetle takip etmek çok önemli. İnşallah buradaki kursiyerlerimize bir marka gibi her gittikleri yerlerde kapılar açılacaktır” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek kursun açılışı gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER