Samsun'da AB Programları Hibe İmkanları Anlatılacak

Avrupa Birliği(AB) Bakanlığı 14 Nisan 2016 tarihinde Samsun’da Avrupa Birliği programları hibe imkanlarını anlatacak.

Samsun'da AB Programları Hibe İmkanları Anlatılacak
Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen "AB Programlarına Katılımın Güçlendirilmesi (Enhancing Turkey’s Participation in EU Programmes)” Projesi, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, programların Türkiye’de etkin bir biçimde uygulanması ve ülke çapında potansiyel faydalanıcılara topluca tanıtımın yapılması amacıyla yürütülüyor.
Proje kapsamında toplam 15 ilde 2014-2020 döneminde katılım sağlanan AB programlarının (ERASMUS+, UFUK 2020, İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği-COSME, Yaratıcı Avrupa, İstihdam ve Sosyal Yenilik - EaSI) tanıtım çalıştayları gerçekleştirilecek.

Bu çerçevede, 14 Nisan 2016 tarihinde Samsun Neba Royal Hotel’de AB programları finansman imkanlarının tanıtıldığı bir çalıştay gerçekleştirilecek. Çalıştaya projenin internet sayfasından daha önce kayıt yaptıranlar katılım sağlayabilecek.
Samsun Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın, araştırmacılarımızın, KOBİ’lerimizin, üniversitelerimiz ve belediyelerimizin Avrupa çapında oluşturulan toplamda yaklaşık 97 milyar avroluk kaynağa erişimi hakkında bilgilendirilmesi sağlanacaktır. Böylece vatandaşlarımız AB’deki muadilleriyle işbirliği yapma, alanlarındaki yenilikleri takip etme ve yeni ülkelere açılma imkanı bulacaklardır. AB programları hakkında detaylı bilgi ‘//www.ab.gov.tr/abprog’ adresli internet sayfasından alınabilmektedir. Ayrıca, ‘[email protected]’ e-posta adresinden de proje ekibine ulaşılabilmektedir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER