Samsun Ve 4 İlde Kaçakçılık Operasyonu

İzmir merkezli beş ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Ege Bölgesinde mültecileri yasa dışı yollardan Yunanistan'a götürdüğü ileri sürülen 23 şüpheliden 11'i tutuklandı. Aralarında çocukların olduğu binlerce kişiyi ölüm yolculuğuna çıkaran insan kaçakçıları adliyeye sevk edilirken, üç gün görmediği çocuğuna hasretle sarılan insan kaçakçısı Suriyeli Y.S.'de yer aldı.

Samsun Ve 4 İlde Kaçakçılık Operasyonu
İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ege Bölgesi genelinde faaliyet gösteren ve yasa dışı yollardan deniz yolu ile göçmenleri Yunanistan’a kaçıran şebekeye yönelik geçen salı günü İzmir, İstanbul, Samsun, Aksaray, Şanlıurfa ve Yalova’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda; Türk vatandaşları A.Z. (52), A.B.(38), S.K.(56) ile Iraklı N.A.S.S.(32), W.H.H.H (33), A.S.M.A.Z.(42), A.F.H.A.Z. (25), I.F.H.A.Z. (27), O.A.A.A. (24); Suriyeli Y.S.(22), A.A.(25), K.H.(29), F.A.(28), A.A.(27), M.A.(26), N.A.(49), A.A.(31), A.E.A.(28), A.A.(49) ve İ.A.(39) gözaltına alındı. 
Bir gün sonra yapılan operasyonda, Türk vatandaşları E.K. (29), İ.T. (25), F.O.(45) ve Suriye vatandaşı M.A.Y. (31) de yakalandı.

O BABA TUTUKLANDI

Emniyetteki sorgunun ardından işlemleri tamamlanan 11 Suriye vatandaşı, 6 Iraklı ve 6 Türk vatandaşı adliyeye sevk edildi. Mahkeme karşına çıkan insan kaçakçılarından Y.S., I.Z., N.S., A.Z. W.H.H.H. İ.T. ve A.B. tutuklandı. 11 şüpheli adli kontrol şartı ile 5 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ayrıca serbest kalanlara yurt dışına çıkma yasağı konuldu. Tutuklanan göçmen kaçakçıların arasında, emniyetten adliyeye sevk edilirken 3 gün göremediği bebeğine hasretle kucaklayan, öpüp koklayan Suriyeli Y.S.'de yer aldı. Aralarında çocuklarında olduğu binlerce kişiyi ölüm yolculuğuna çıkardığı ileri sürülen Y.S.'nin çocuğuna olan bu sevgisi dikkat çekti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER