Samsun Valiliği'nden kayyum açıklaması

Samsun Valiliği, Samsunspor'un gerçekleşen Olağan Üstü Genel Kurul'da yönetimin oluşturulamaması nedeniyle kayyuma gitmesi hakkında bilgilendirme yaptı.

Samsun Valiliği'nden kayyum açıklaması

Samsun Valiliğince Samsunspor'un kayyuma gitmesiyle ilgili bilgilendirme de bulunuldu.

Valilikçe yapılan açıklamada, Olağanüstü Genel Kurul’da yönetim kurulu oluşturulamadığından dolayı Samsunspor Kulüp Yönetimi'nin kayyuma kaldığı hatırlatıldı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Bu durumda ilk olarak, Divan heyetince alınan karar Valiliğimiz İl Dernekler Müdürlüğü’ne bildirilecektir. Daha sonra, İl Dernekler Müdürlüğü Sulh Hukuk Mahkemesi’ne müracaat ederek temsil kayyum heyeti görevlendirilmesini talep edecektir. Temsil kayyum heyeti, Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından alınan kararla görevlendirilecektir. Bu süre zarfında; mali imkanlara sahip, güven veren bir yönetim oluştuğunda, temsil kayyum heyeti alacağı kararla en kısa zamanda görevini yeni yönetime devredecektir. Samsunsporumuza gönül vermiş tüm taraftarlarımızdan, başından sonuna kadar Valiliğimizin destek ve takibinde gerçekleştirilecek olan bu yeni oluşum sürecinde müsterih olmalarını ve bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da desteklerini esirgememelerini bekliyoruz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER