Samsun turizmine 19 Mayıs dopingi

Samsun'daki oteller 19 Mayıs'ta 3 günlük tatili değerlendirmek isteyenlerin rezervasyonlarıyla doldu. Otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı

Samsun turizmine  19 Mayıs dopingi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tatilinin, hafta sonuyla birleşmesi, Samsun'da turizme büyük bir canlılık getirdi. Konaklama yerleri, üç günlük süre için yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

OTELLER YÜZDE 100 DOLDU

Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, özellikle bu sene nisan ayından itibaren turizm sezonunun hafta sonları yüzde 100 doluluk oranıyla başladığını belirterek, “Cuma gününden itibaren de 19 Mayıs tatili var. Şu anda yüzde 90-95 doluluk oranı var. Ama yüzde 100'ü yakalayacağımızı düşünüyorum. Tüm hazırlıklarımızı yaptık” dedi.

BÜYÜK BİR SİNERJİ YAKALADIK

Hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi ile 3 günlük tatili fırsat bilen vatandaşların Samsun'a geleceklerini bunun yanı sıra 19 Mayıs nedeniyle düzenlenen etkinliklerin de büyük bir ilgi uyandırdığını ifade eden Toktaş, “Turizm tesislerinin makul fiyatlarının da etkisi ile Samsun'daki otel ve pansiyonlarda yüzde 100 doluluğa ulaşıldı. Yaz sezonu açılmadan, 1 Mayıs ile turizm sektöründe bayram havası yaşanmıştı. Şimdi de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle tüm konaklama yerleri büyük oranda doldu. Geçmiş dönemlerde turizm sektörü çok sıkıntı yaşadı. Baharla birlikte iyi bir sinerji ve hareketlilik yakaladık. Sezon boyunca özellikle Ramazan Bayramı ile birlikte bölgemizde büyük bir hareketlilik beklentisi içerisindeyiz. Samsun'da temmuz ayında yapılacak olimpiyatlar da kentteki turizm hareketliliğini en üst seviyeye çıkaracak” diye konuştu.

DOLU DOLU BİR BAYRAM

Samsun'da turizm hareketliliği dün itibariyle başlamış durumda. Vezirköprü'deki Falcon Fest Extrem Sporlar Festivali'nin yanı sıra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek paneller, spor gösterileri, halk oyunları gösterileri, 19 Mayıs Anadolu Lisesi Bando Takımı'nın trampet gösterileri, yamaç paraşütü ve daha birçok etkinlik nedeniyle Samsun bu bayram oldukça hareketli bir 19 Mayıs süreci geçirecek.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER