Samsun Tohm'da komplo

Samsun Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) yaşanan ses kaydı olayının komplo olduğu ortaya çıktı

Samsun Tohm'da komplo

ÖNCE SES KAYDI SÜRÜLDÜ

Olimpiyatlara katılacak ve katılması muhtemel yetenekli sporcuların seçilmesi, yetiştirilmesi, performanslarının geliştirilmesi, eğitimlerinde ve sosyal gelişimlerinde müşterek ve standart bir uygulamanın sağlanması için kurulan olimpik hazırlık merkezlerinden bir tanesi de Samsun’da hizmet veriyor. Samsun TOHM ise Teknik Direktör Sebahattin Zayimoğlu ile sporcu M.A. arasında yaşanan bir olayın ses kaydıyla gündeme gelmişti. O ses kaydının bir komplo olduğu ortaya çıktı.

 

KARAR ÇIKTI AMA…


Sporcu M.A. için 2016 yılının ekim ayında TOHM ile yollarının ayırılması kararı alındı. Fakat Teknik Direktör Sebahattin Zayimoğlu’nun sporcunun öğrenim hayatının olumsuz etkilenmemesi için bu kararı yarıyıl tatiline kadar uygulamak istemediği ortaya çıktı. Bu karara çok sinirlenen
M.A.’nın TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu’na ve Türkiye’de bulunan 18 TOHM arasında en başarılı seçilen Samsun TOHM’a komplo kurmak istediği iddia edildi.

 

SAMSUN’DAN AYRILDI


Sporcunun sosyal paylaşım hesabındaki bir yazısı ise bu iddiayı doğrular nitelikte. Hakkında sigara içtiği, idmanlara katılmadığı ve tesislerden izinsiz ayrıldığı gibi birçok tutanak tutulan sporcunun ses kaydını paylaştıktan sonra izin alarak Samsun’dan ayrıldığı belirtildi. Yaşanan olayların Gençlik ve Spor Bakanlığı’na da yansımasının ardından son kararı bakanlıktan gelecek müfettişler verecek. Yaşanan olaylarla ilgili belgeler ise soruşturmada önemli bir etken olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER