'Samsun referansımız olacak'

Dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın (Deaflympics) 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun’da yapılacağını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bu organizasyon gelecek yıllar için referansımız olacak” dedi

'Samsun referansımız olacak'

ÜLKEYE KATKI SAĞLAYACAK

Türkiye’nin tarihindeki en büyük spor organizasyonu niteliğini taşıyan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarının sadece sportif değil, ekonomik açıdan da Türkiye'ye ve Samsun'a önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Bakan Kılıç, “80 ülkeden yaklaşık 5 bin sporcu, 21 branşta mücadele edecek. Samsunumuz da 39 spor tesisinde gerçekleştirilecek organizasyonumuz özellikle önümüzdeki yıllarda talip olduğumuz diğer önemli organizasyonlar açısından ülkemizin referansı olacak. Bu nedenle bakanlığımız olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz, kaçınmayacağız” dedi.

‘SPOR KENTİ SAMSUN’ SLOGANINI BENİMSEDİK

Samsun’un bu zamana kadar önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yaptığını da hatırlatan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Yaptığımız tüm organizasyonlardan başarı ile ayrıldık. Göreve geldiğimiz günden bu yana ‘Spor Kenti Samsun’ sloganını benimsedik. Bu amaç doğrultusunda da Samsun’a önemli spor yatırımları yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. İnanıyorum ki 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için şehrimize gelecek olan tüm misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız ve onların Samsun’dan güzel anılarla ayrılmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Uğur TAĞIN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER