Samsun Milli İradeye Sahip Çıktı

İstanbul ve Ankara’daki askeri kalkışmaya teşebbüste bulunanlara tepki göstermek isteyen çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ile Samsun sokaklarında ‘demokrasi’ye sahip çıktı

Samsun Milli İradeye Sahip Çıktı

Samsun'daki vatandaşlar darbe girişimine izin vermedi. Milli iradeye sahip çıktılar, demokrasi kazandı.

VATANDAŞLAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Dün akşam saatlerinde İstanbul ve Ankara’da yaşanan darbe girişimine tepki gösteren Samsunlu vatandaşlar, sokaklara döküldü. Yüz binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ile başta Cumhuriyet Meydanı’nda olmak üzere şehrin ana merkezlerinde toplanıp darbe girişimini protesto ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attılar.

YUSUF ZİYA YILMAZ DA ORADAYDI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Gerçek asker milletinin yanında durandır karşısında değil.' diyerek milli iradeye vurgu yaptı.

CAMİLERDE EZAN VE SELA OKUNDU

Yaya olarak şehir merkezine akın edenlerin dışında araçlarıyla da darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, gece geç saatlere kadar protestolarını sürdürdüler. Tekbir sesleriyle yeri göğü inleten Samsunlular, demokrasiyi sahip çıktılar. Öte yandan Samsun’da bazı camilerde ezan ve sela okundu. Erken ezanın, yaşanan darbe girişimi nedeniyle Diyanet'in talimatıyla okunduğu açıklandı.

Bu arada, Samsun il Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, valilik önünde önlem aldığı görüldü.


Samsun'da herhangi bir olumsuz yaşanmadı.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER