Samsun Kent Müzesi’ne bir ödül daha

Tarihi Kentler Birliği Sivas Buluşmasında, Müze Özendirme Yarışması Ödül Töreninde Samsun Kent Müzesi Sergileme Kurgusu ve Sosyal Güç kategorisinde ödüle layık görüldü.

Samsun Kent Müzesi’ne bir ödül daha

Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen meclis toplantısında konuşan Tarihi Kentler Birliği (TKB) Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentlerinin tarihi ve kültürel geçmişinin korunmasıyla birlikte kent estetiği hakkında da çalışmalar yapmanın gelecek nesillere güzel şehirler bırakmak adına faydalı olacağını söyledi.

Meclis toplantısının ardından Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleştirilen panelde Sivas'ın doğal, kültürel mirasının korunmasına yönelik son gelişmeler Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Sivas Kültür Turizm Müdürü Kadir Pürlü tarafından katılımcılara anlatıldı.

SAMSUN KENT MÜZESİ’NE SERGİLEME KURGUSU ÖDÜLÜ

Daha sonra Müze Özendirme Yarışması Ödül Töreni yapıldı. Farklı alanlarda ödül alan belediyelere ödüllerini Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt takdim etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kent Müzesi de Sergileme Kurgusu ve Sosyal Güç kategorisi ödülüne layık görüldü. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ödülünü Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt başkan Yılmaz’a teslim etti.

TKB Sivas Buluşmasına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, ÇEKÜL Vakfı Başkanı ve TKB Onursal Başkanı Metin Sözen, TKB üyesi belediye başkanları ve ÇEKÜL vakfı üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER