Samsun İtfaiyesi'nin acı günü

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Havza Bölge Grup Amirliği’nde çalışan ve geçtiğimiz hafta göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu verdiği yaşam mücadelesini kaybederek görev şehidi olan itfaiye eri İsmail Cirit için Havza’da cenaze töreni düzenlendi.

Samsun İtfaiyesi'nin acı günü

Cirit’in Havza Bölge Grup Amirliği önünde gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından Kevser Camii’de Cuma namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Görev bilinci ile bir olaya müdahale etmeye yetişmek üzere yola çıkan İsmail Cirit kardeşimiz geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Yanında bulunan iki arkadaşımızda yaralandı. Ne yazık ki İsmail kardeşimiz onlar kadar şanslı değildi. 4 gün boyunca yaşam mücadelesi verdi ve yenik düştü. Ben kendisine rahmet, ailesine sabır diliyorum. Rabbim inşallah böyle bir şeyi bir daha bizlere yaşatmaz” dedi.


Arkadaşları arasında çok sevilen ve görev aşkı ile çalışma hayatını sürdüren İsmail Cirit’in naaşı cenaze namazının ardından Mısmılağaç mahallesi mezarlığında defnedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER