'Samsun halkı Yusuf Ziya Yılmaz gibi bir başkanı olduğu için çok şanslı'

   İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Samsun'u geleceğe taşıyan projeleri hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibini yürekten kutluyorum. Böyle bir başkana sahip olduğu için Samsun Halkı çok şanslı" dedi.

'Samsun halkı Yusuf Ziya Yılmaz gibi bir başkanı olduğu için çok şanslı'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızılrmak Deltası Kuş Cenneti'ni gezdirdi.

KADİR AĞBEY İLE OLMAKTAN SON DERECE MUTLUYUM

    Kuş Cenneti'nde yapılan çalışmalar konusunda Topbaş’a bilgi veren Başkan Yılmaz, "Kadir başkanımıza şehrimiz ile ilgili yaptığımız ve yapmakta olduğumuz çalışmalardan bahsettik. İlerleyen bir aşamada belki başka yerlerde şehircilik adına her şeyi konuşuruz ama kendisine ‘UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetimiz var. Sizleri orada misafir etmek istiyorum’ dedim ve sağ olsun çok sınırlı bir zaman içerisinde bizi kırmayıp buraya geldi. Kadir ağabey ile burada olmaktan son derece mutluyum" dedi. 

TOPBAŞ:"PROJELER TAKDİRE ŞAYAN"

   Samsun'un adeta geleceğe koştuğunu belirten İBB Başkanı Kadir Topbaş ise, "Yusuf başkanım bir belediye başkanının yapabileceği her şeyi Samsun'da ortaya koymuş. Kuş Cenneti çok farklı bir güzellik. Burası hem ülkemiz için hem de Samsun için çok önemli bir destinasyon. Başkanımızın da hassasiyetini gördük. Kuş Cenneti'nde Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımızın yaptığı çalışmalar özellikle köyler için hazırladığı projeler inanın takdire şayan. Kuş Cenneti'nde köylü yaşamına büyük hassasiyet gösterilmiş. Bu da önemli gayet güzel bir şey. Samsun'a gelen kişilerin mutlaka gezip görmesi gereken bir yer Kuş Cenneti" diye konuştu.

SAMSUN HALKI ÇOK ŞANSLI

   Topbaş, Yusuf Ziya Yılmaz'ın ilk günkü aşkla hizmet sevdasını sürdürdüğünü de belirterek; "Samsun ciddi bir değişime uğramakta ve geleceği de çok farklı olacak. Bu başarının en büyük mimarı elbette Yusuf Ziya Yılmaz başkanımız. Bundan sonraki projelerine de baktığımız zaman ben Samsun'un geleceğinin çok daha farklı olduğunu görüyorum. Bu heyecanı da zaten kendisini bu işe sürüklüyor. Samsun halkımızın da ilk günkü aşkla hizmet sevdasını bırakmayan Samsun için gecesini gündüzüne katarak şehri geleceğe taşıyan bir belediye başkanına sahip olduğu için şanslı olduğunu düşünüyorum. Ekibini ve kendisini bir kez daha kutluyor başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER