Samsun Golfün Merkezi Olacak

Turizmin ve sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Samsun'da dünyanın en çok kazandıran sporlarından biri olan golf yakın zamanda Samsunluların hizmetine giriyor

Samsun Golfün Merkezi Olacak
Golf sahası Samsun'a ekonomik kazanç sağlayacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Atakum ilçesi Batıpark dolgu alanına yaptığı Türkiye’nin ilk resmi ve Karadeniz’in de tek Golf Akademisi açılış için gün sayıyor.
SAMSUN BU EKONOMİDEN NEDEN PAY ALMASIN?
Dünyanın en çok kazandıran sporuna ev sahipliği yapacak Samsun'a golfün büyük ekonomik kazanç sağlayacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyada 61 milyon insanın golf oynadığını ve bunlardan 27 milyonunun golf sporu amaçlı seyahat ettiğine dikkat çekerek,"ABD ekonomisinin yüzde 1.64’ü, yani 196 milyar dolar ile golf endüstrisinden oluşmakta, İspanya 5 milyar Euro, Türkiye ise 100-150 milyon Euro golf endüstrisinden gelir elde etmektedir. Samsun 27 milyon golf sporu amaçlı seyahat eden turistlerden niçin pay almasın" dedi.
KENTE BÜYÜK KAZANÇ SAĞLAYACAK
Golfün kente önemli kazanç sağlayacağını belirten Yılmaz,"Bu sporu, her ne kadar zengin sporu olarak görsekte bu bir kültürdür. Bir şehirde golf olması şehre değer katar. Yatırımcının gelmesi üst düzey insanların da gelmesini sağlar. Ayrıca ekonomiye önemli oranda istihdama çok büyük katkısı olur" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER