Samsun Golf'ü sevdi

Yaklaşık 370 dönüm arazi üzerine kurulan Golf Sahası, her geçen gün Samsunluların ilgi odağı oluyor

Samsun Golf'ü sevdi

10 ay önce Samsun Batı Park’ta deniz doldurularak inşa edilen Golf Sahası ve Tesisleri, her geçen gün üye sayısını arttırıyor. Milli sporcu yetiştirme hedefi olan Samsun Golf Sahası, bu yöndeki çalışmalarına ara vermiyor.

‘DERSLERİMİZ 8 AYDIR DEVAM EDİYOR’

Yaklaşık 10 ay önce hizmete giren Samsun Golf Sahası ve Kulübü, çalışmalarına ve Golf sporunu sevdirmeye devam ediyor. Açıldığından itibaren tanıtım faaliyetlerini sürdüren Golf Kulübü 8 aydır da golf eğitimi veriyor. Konu hakkında açıklama yapan Samsun Golf Sahası işletme müdürü Oytun Biren, “Açıldığımızdan beri tesisimizin tanıtılması ve turizm yönünde pozitif gelişme sağlamak için tanıtımlarımıza devam ediyoruz. Keza golf sporunu sevdirmek için de yediden yetmişe herkese golf eğitimi vermeye devam ediyoruz. Eğitimlerimizin katılımı da her geçen gün artıyor. Bundan onur duyuyoruz. Derslerimizi federasyon hocalarımız veriyor. Keza Samsun Golf Kulübü olarak da alt yapı öğrencilerimizin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor” dedi.

‘OLİMPİYATLAR İÇİN HEYECANLIYIZ’

Samsun’da gerçekleşecek olan işitme engelli olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürdüklerini kaydeden Biren, “Bu yaz yapılacak işitme engelli olimpiyatları şehrimiz ve bizim için gerçekten hayati öneme sahip. Bunun önemini bildiğimiz için de hazırlık yapıyoruz. Bu noktada golf milli takımımız için sporcu yetiştiriyoruz” dedi.

‘8-12 MAYIS MİSAFİRİMİZ OLACAK’

İşitme engelli olimpiyatları sebebiyle Antalya işitme engelli golf oyuncularını misafir edeceklerini kaydeden Biran, “8-12 Mayıs tarihlerinde Antalya işitme engelli golf oyuncularımız Samsun’a geliyorlar. Burada bir kampa girecekler. Milli takım için oyuncu alacağız. Bu oyuncular ise, çalışmalarımızın sonunda Türkiye’yi temsil edecekler” şeklinde konuştu.

‘ÇEVRE İLLERİN GÜNDEMİNDEYİZ’

Sadece Samsunluların değil, çevre illerin de ilgi odağı olduklarını ve bunun çok önemli bir gelişme olduğunu kaydeden Biren, “Sadece Samsun değil, çevre illerin tamamından golf öğrenmeye gelenler var. Sinop, Amasya, Tokat, Çorum, Ordu, Giresun gibi illerimizde çok değerli golf gönüllülerini tesisimizde ağırlıyoruz. Anne kız, baba oğul ailece şehrimize gelerek golf sporuna gönül veriyorlar. Onları ağırlamaktan da gurur duyuyoruz. Keza, sadece restoranımızdan hizmet alan aileler de buradaki ambiyansı gördüklerinde golf öğrenmeye karar veriyorlar ve eğitime başlıyorlar. Golf sporuna merak salanların meslek gurupları ise tamamen bir renk cümbüşü. Doktor, profesör, esnaf, iş adamı, muhasebeci, çalışan. Hepsi bu spora gönül verdiler ve bizden hizmet alıyorlar. Tabi ki bu hizmeti onlara sunabilmemize imkan veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dır. Yusuf başkan açıldığımızdan beri desteğini esirgemiyor. Eli sürekli üzerimizde. Sağ olsun, var olsun. Burası günden güne neşeleniyor ve potansiyelini geliştiriyorsa bunu Yusuf başkana borçluyuz. Bunu hatırlatmak isterim” şeklinde kaydetti.

Serhat TÜRK

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER