Samsun Emniyeti'nde '19 Mayıs' Alarmı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün illere gönderdiği terör saldırılarıyla ilgili uyarısının ardından, 19 Mayıs etkinliklerinin ilk adresi olan Samsun'da güvenlik önlemleri 2 katına çıkarıldı

Samsun Emniyeti'nde '19 Mayıs' Alarmı

Samsun Emniyeti'nin üçte ikisi bugün görev başında

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlanacağı bugün, terör örgütü IŞİD tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel terör saldırılarına ilişkin, 81 ilin emniyet müdürlüklerine yaptığı uyarının ardından, 19 Mayıs denilince ilk akla gelen şehir olan Samsun'da adeta alarma geçildi. Samsun Emniyeti'nin üçte ikisi bugün görev başında olacak, tüm etkinlik ve gösteriler sivil ve üniformalı kolluk güçleri tarafından birebir izlenecek.

İKİ KATINA ÇIKARILDI

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre terör örgütü IŞİD'in başta asker ve polis noktaları olmak üzere, kritik öneme haiz kamu binalarına yönelik saldırı ihtimaline karşı, gerekli tedbirler artırıldı. 19 Mayıs nedeniyle iki katına çıkarılan tedbirler kapsamında Samsun-Ankara, Samsun-Ordu ve Samsun-Sinop karayolunun giriş ve çıkışlarında Terörle Mücadele ekiplerinin uygulamaları artırılırken, bayram etkinlikleri kapsamında bin 700 kişilik personel ekibinin üçte ikisi, izinler kaldırılarak göreve çağrıldı.

 

HER ETKİNLİK YAKINDAN İZLENİYOR

Samsun Emniyet Müdürlüğü yetkilileri,  hiçbir şeyi riske edecek durumda olmadıklarını belirterek, "Hafta sonuna kadar Samsun'daki Emniyet kadrosunun üçte ikisi kontrolde olacak. Etkinlik yapılacak bütün alanlarda tedbirlerimizi aldık. Bu sabah Atatürk Anıtı'nda yapılacak çelenk koyma töreninden akşam yapılacak konsere ve diğer etkinliklere kadar her yerde, normal durumun 2 katı üzerinde tedbirlerimizi almış durumdayız. Hatta bu tedbirleri hafta sonuna kadar devam edecek" bilgisini verdiler.

IŞİD OPERASYONLARI 19 MAYIS'LA İLGİLİ DEĞİL

Öte yandan Samsun Emniyeti'nin önceki gün ve dün yaptığı El Nusra ve IŞİD terör örgütü operasyonlarının terör saldırısı ihtimaliyle ilgili olmadığı belirtildi. İlgili birimlerin IŞİD terör örgütü ve terör örgütlerine yönelik çalışmalarını 24 saat sürdürdükleri belirtilirken, söz konusu yakalamaların da soruşturma kapsamında devam edeceği ifade edildi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER