Samsun'dan Krasnodar'a uçuşlar yeniden başlıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun TSO ile Rus uçak şirketi Rusline arasında imzalanan protokol kapsamında Samsun-Krasnodar arasında yapılacak uçak seferleri yeniden başlıyor. İlk uçuş 3 Nisan Salı günü. Yeni sezonda Krasnodar’a yapılacak tarifeli sefer sayısı ise ikiye çıkarıldı.

Samsun'dan Krasnodar'a uçuşlar yeniden başlıyor

Samsun Çarşamba Havaalanı’nın onarım nedeniyle kapanması üzerine durdurulan Samsun-Krasnodar uçak seferleri haftada iki kez tarifeli olmak üzere 3 Nisan Salı gününden itibaren yeniden başlıyor.

HAVALANI KAPANINCA DURDURULMUŞTU

Geçen yıl, Türkiye-Rusya direkt uçuşlarında en yakın noktalardan birisi olan Samsun-Krasnodar uçuşları için gerekli adımlar ve imzalar atılmış ve Rusya'nın ticaret ve liman kenti olan Krasnodar'a uçuşlar başlatılmıştı. Ancak temmuz ayında Çarşamba Havalimanı'nın üç ay onarıma alınması üzerine kapatılmasının ardından durdurulan Samsun-Krasnodar uçak seferleri, 3 Nisan'dan itibaren yeniden başlayacak. 

HAFTADA İKİ KEZ TARİFELİ SEFER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Rus Havayolları şirketi Rusline ile yapılan görüşmeler sonrasında uçuş sayısının haftada ikiye çıkartıldığını belirterek, "Yeni sezonda haftada iki seferle uçuşlar yapılacak. İlk uçuşu 3 Nisan Salı günü gerçekleştireceğiz. Samsun'dan uçuşlar salı ve cumartesi günleri 15.00'te yapılacak" bilgisini verdi.

TİCARET İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Samsun ile Krasnodar arasında haftada iki kez tarifeli sefer konulmasının büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Çamaş, "Turizmciler, sağlıkçılar ve işadamları açısından Rusya çok önemli bir pazar. Aynı zamanda bu ülkeyle ticaret yapmak isteyenler için de bu uçak seferleri önemli bir avantaj. Büyükşehir Belediye Başkanımız yaklaşık 10 yıldır, bu coğrafyayla ulaşım sorununu çözmek için büyük çaba harcadı. Samsun, Türkiye'nin kuzeye açılan en önemli kapısı. Samsun için Rusya ile dış ticarette bu sürede çok iyi bir ivme yakalanacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER