Samsun'da yapılacak şehir hastanesinin yeri belli oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan şehir hastanesi için bir süredir uygun yer arayışı sürdürülüyordu. Samsun'da yapılacak olan şehir hastanesinin yeri belli oldu.

Samsun'da yapılacak şehir hastanesinin yeri belli oldu

Samsun'da yapılacak olan şehir hastanesinin yeri belli oldu. Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın, Canik İlçesi Dereli Mahallesi’ndeki arazinin devri için imzaladığı yazı Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na gönderildi. 2018 yılında temeli atılacak şehir hastanesi toplam 400 dönüm arazi üzerinde yükselecek.

Konuyla ilgili olarak Bakanlıktan yapılan açıklamada: "Samsun ve bölge illeri için önem arz eden şehir hastanesi ile ilgili yer tespiti çalışmaları tamamlandı. Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın, Canik İlçesi Dereli Mahallesi’ndeki arazinin devri için imzaladığı yazı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na gönderildi.Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılacak şehir hastanesi için bir süredir uygun yer arayışı sürdürülüyordu. Samsun şehir hastanesi, tahsisi istenen 12.449 ada 1 parselde 167 dönüm bir, 12.450 ada 1 parselde 234 dönüm bir olmak üzere toplam 400 dönüm arazi üzerinde yükselecek.Yer tespiti konusunda mutlu sona ulaşılan Samsun Şehir Hastanesi’nin 2018 yılı içinde temelinin atılması öngörülüyor. Şehir hastanesinin tamamlanmasıyla sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması ve sağlık turizminin geliştirilmesi hedefleniyor." denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER