Samsun'da sıcaklık 16 ama orada her şey buz

Kış mevsiminde olmamıza rağmen Türkiye'nin bazı kentlerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde fakat kimi noktalarda ise dondurucu soğuk hakim.

Samsun'da sıcaklık 16 ama orada her şey buz

Karadeniz Bölgesi'nde kıyı kesimlerde hava sıcaklıkları beklenilen rakamların üzerinde olsa da kimi bölgelerde sıfırın altında görülen sıcaklıklar zor anlar yaşatıyor.

Aylardan Ocak olmasına rağmen ülkenin bir bölümünde bahar havası yaşanıyor. Ama kimi yerler var ki dondurucu soğukla mücadele ediyor. 
Türkiye'nin doğu bölgelerinde yer alan illerden Ardahan'da sıcaklık değerleri sıfırın altında 20 dereceye kadar düşerken kentlerde yaşayan vatandaşlar oldukça zor şartlar altında yaşamını sürdürüyor.

Dışarda yer alan hemen hemen her şeyde donma gerçekleşirken insanlar akşam saatlerinde sadece işlerini ihtiyaçlarını gidermek için dışarı çıkıyorlar. Ardahan'ın göle ilçesinde eksi 20 derecelik hava sıcaklığı vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Soğukla mücadele eden vatandaşlar, ’’Ocak ayının gelmesiyle birlikte Kış sert geçiyor. Araçlar soğuk nedeniyle donuyor. Sabahın erken saatlerinde kalkıyoruz ve donan araçlarımızı çalıştırıyoruz. Akşam saatlerinde ise dondurucu soğuklar ve sisin de etkisiyle kapılarımız, camlarımız tamamen donmuş vaziyette. Ardahan’da hayat şartları zor ama her şeye rağmen yaşamaya devam ediyoruz.’’durumu şeklinde ifade ediyor.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER