Samsun'da sağlık yürüyüşü

Samsun Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından, “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla hareketli yaşama dikkat çekmek için yürüyüş düzenlendi. 

Samsun'da sağlık yürüyüşü

Samsun Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından, “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. 
Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş, Büyükşehir Belediyesi Sevgi Kafe önünden başlayarak sahil üzerinden Tütün İskelesi’ne, oradan da tekrar başlangıç yerine kadar devam etti. Yürüyüşün sonunda yürüyüşe katılanlara sağlık aracından bilgilendirici broşür dağıtılırken, elma ve su da ikram edildi.
Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan ve sağlıklı kalmak için her gün günde en az 10 bin adım atılması gerektiğini ifade eden Samsun Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla insanlara yürümenin güzel ve sağlıklı olduğu bilincini oluşturmak için yürüyüş düzenledik. Buradaki amacımız insanların hareketli yaşama özenmesini sağlamak. Hareketli yaşam, bizim için, kalbimiz ve sağlığımız için çok önemli. Kronik hastalıklarla mücadele etmek için de hareketli yaşam çok önemli. O yüzden farkındalık oluşturup, toplumun her kesimine ulaşmak için böyle bir uygulamayı tercih ettik. Günümüz dünyasında insanlar hareketsiz bir yaşam tarzı belirledik. İşe giderken, gelirken yürümüyoruz. Spor yapmıyoruz. Yiyoruz, içiyoruz ve hareketsiz bir yaşam sergiliyoruz. Sağlık Bakanlığı da artık hareketsiz duruştan hareketli yaşama geçilmesi gerektiğini uyarıyor. İnsanların kronik hastalıklardan uzak kalması için günde en az 10 bin adım atması gerekiyor. Vatandaşlarımız, bir yere giderken 1 durak önce inerek, asansör kullanmayarak ya da bir yere yürüyerek giderek bu sayıyı tamamlayabilirler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER