Samsun'da damat gelin ve ailesinden şikayetçi oldu

Samsun'da 12 kişinin yaraladığı kavgada damat, gelin ve ailesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Samsun'da damat gelin ve ailesinden şikayetçi oldu

Samsun'da düğünde takı yüzünden çıktığı iddia edilen, gelinin de aralarında olduğu 12 kişinin darbedildiği kavganın ardından damat, dolandırıldığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

20 gün önce evlenmeye karar verdiler

Adliye girişinde gazetecilere açıklama yapan damat B.A (23), D.B. ile yaklaşık 20 gün önce akrabası aracılığıyla tanışıp evlenmeye karar verdiklerini söyledi.

Düğün sırasında tartışma yaşandı

Yaklaşık iki hafta süren söz ve nişanın ardından resmi nikah kıydıklarını belirten B.A, dün düğün sırasında kız tarafı takıların kendilerinde kalacağını söyleyince tartışma çıktığını öne sürdü.

''Paramı getirmeden boşanma davası açmayacağım''

Dolandırıldığını iddia eden damat B.A, "Babam ve akrabalarım tarafından takılar takıldıktan sonra kız ile annesi aralarında konuştu. Bana takılan takıları bile abisi ceketimden söktü aldı. Bunlar takılar ve paranın peşinde. Ben 5 bin lira süt parası verdim, onu ve takılarımı geri istiyorum. Resmi nikahım var. Şu an boşanma davası açmadım. Paramı getirmeden boşanma davası açmayacağım." diye konuştu.

Düğüne kız tarafının silah ve bıçaklarla geldiğini, kız tarafının bayılma numarası yapan eşini altınlarla kaçırdığını öne süren damat, gelinin ambulansla hastaneye kaldırıldığını dile getirdi.

Damadın babası Ö.A (48) da oğlunun düğünü için 25 bin lira kredi çektiğini, yaklaşık 45 bin lira harcadığını söyledi.

Damat, açıklamasının ardından dolandırıldığı iddiasıyla eşi ve ailesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İlkadım ilçesinde dün düğünde erkek ve kız tarafı arasında takı nedeniyle çıktığı iddia edilen kavgada gelinin de aralarında olduğu 12 kişi darbedilerek yaralanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER