Samsun'da cami inşaatı çöktü 3 ölü, 3 yaralı

Samsun’un Atakum ilçesinde cami inşaattı çöktü 3 işçi öldü, 3 işçi yaralandı. 17 Nisan'da Kavak'ta bir garaj yapımı sırasında meydana gelen göçükte ise 3 işçi hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı.

Samsun’un Atakum ilçesinde bir cami inşaatında beton dökümü sırasında meydana gelen göçükte enkaz altında kalan 6 işçiden 3'ü yaşamını yitirdi, 3'ü yaralı kurtuldu.

Yeni Mahalle’de Kevser Camisi inşaatında saat 12.00 sıralarında beton dökümü sırasında kalıp çöktü. Çökme sonucu çok sayıda kişi göçük altında kaldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve AFAD ekibi sevk edildi. Göçük altında kalanları kurtarmak çalışmak için zamanla yarışıldı. 
Yapılan kurtarma çalışmasında 3 işçi yaralı olarak kurtarılırken, 3 kişinin ise cesedine ulaşıldı. Yaralılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özel bir hastanede tedavi altına alındı.

İSİMLER BELİRLENDİ

Camide meydana gelen göçükte Hasan Temiz, Erol Zaman ve Ahmet Boz yaşamını yitirirken, Hüseyin Akyol ve oğlu Uğur Akyol yaralandı. Bir işçinin ismi ise belirlenemedi.

KAVAK'DA 3 İŞÇİ ÖLMÜŞTÜ

17 Nisan'da Kavak ilçesinde yapımı devam eden bir garaj inşaatı sırasında göçük meydana gelmiş, 3 işçi yaşamını yitirmişti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER