Samsun'da bir takside 42 bin lira unutuldu

Samsun'da bir taksi şoförü, aracında unutulan bir poşet olduğunu fark etti. O çantanın içinde 42 bin lira vardı. Taksici esnafı erdemli, dürüst bir davranış sergiledi ve parayı sahibine teslim etti.

Samsun'da bir takside 42 bin lira unutuldu

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Karadeniz Mahallesi'nde taksicilik yapan Mustafa Demir, Karadeniz Mahallesi'nden aracına binan bayan müşteriyi Rasathane Mahallesi Anneler Parkı yanında aracından indirdi.

Durağa döndüğünde fark etti

Durağa döndüğünde aracının arka koltuğunda poşet unutulduğunu fark eden Mustafa Demir içine baktığında para olduğunu fark edince parayı sahibine teslim etmek için kadın müşterisini indirdiği yere geri gidip beklemeye başladı. Bu sırada panik içinde taksinin yanına gelen kimliğinin açıklamasını istemeyen kadın, taksicinin parayı kendisine eksiksiz teslim etmesi üzerine büyük sevinç yaşadı. 

Samsunlu şoförden örnek davranış

Taksici Mustafa Demir, "Kadın müşteri araç satmış. Onun parasını aracımda unutmuş. Poşetin içinde parayı görünce hemen kadını bıraktığım yere giderek belki geri gelir düşüncesi ile hareket ettim. Bayan müşteri geri gelince kendisine teslim ettim. İyi ki geri dönerken yolda araca müşteri binmedi. Bir başka müşteri ben paranın araçta olduğunu fark etmeden araçtan parayı alabilirdi" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER