Samsun'da acil durum olursa

Samsun AFAD İl Müdürlüğü, olası afet durumunda 125 ayrı noktada 4,5 milyon vatandaşın barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarının karşılanacağı 1 milyon 513 bin metrekarelik acil toplanma alanı belirledi.

Samsun'da acil durum olursa

Türkiye Afet Müdahale Planı’na göre (TAMP) tasarlanan Samsun İl Afet Müdahale Planı hakkında Gazete Gerçek’e bilgi veren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Samsun İl Müdür Vekili Yusuf Aysu, kentte herhangi bir afet ve acil durumunda 4,5 milyon vatandaşın barınabileceği 1 milyon 513 bin metrekarelik acil toplanma alanı belirlediklerini kaydetti.

125 TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ

AFAD İl Müdür Vekili Yusuf Aysu, “Kentimizdeki olası afet ve acil durumlarda vatandaşlarımızın toplu olarak barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarını karşılanabileceği toplanma alanları belirlenmiştir. Bu alanlar park, bahçe, meydan gibi alanlardır. Samsun’umuzun kent merkezi ve 17 ilçesinde belediyelerle yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda 1 milyon 513 bin metrekarelik alanda 4,5 milyon vatandaşımızın acil durumlarda barınabilmesi planlanmıştır. Bu toplanma alanları; İlkadım ilçemizde 16, Atakum ilçemizde 12, Canik ilçemizde 4, Tekkeköy ilçemizde 9 olmak üzere toplamda 125 adet olarak belirlenmiştir” dedi.

BÖLGEYE DE HİZMET VERİLECEK

AFAD İl Müdür Vekili Yusuf Aysu, söz konusu alanların ve rakamın olması gerekenden 3 katı fazla olduğunu kaydederek, sadece Samsun’a değil bölgeye de hizmet vermesi amacıyla belirlendiğinin altını çizdi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER