Samsun'da 15 Temmuz programı belli oldu

Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz'un yıl dönümünde tüm Samsun halkını Cumhuriyet Meydanı'na davet etti.

Samsun'da 15 Temmuz programı belli oldu

Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz Cumartesi günü Samsun'da gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz etkinliği hakkında bilgi verdi.

15 Temmuz Hain darbe girişiminin birinci yılında Samsun çeşitli etkinlikler düzeenlenecek.

Program hakkında bilgi veren Vali Osman Kaymak, 15 Temmuz’un yıldönümünde olunduğunu hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir dizi programlar yapılacağını aktardı.

İLK ETKİNLİK 11 TEMMUZ'DA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın başkanlığında 15 Temmuz’u anma programlarıyla ilgili bir toplantı yapıldığını belirten Kaymak, " Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterler ve genelge doğrultusunda bir program hazırlıyoruz. Buradan kamu kurumlarımıza duyurmak isteriz. Bu programlar ilk defa yapıldığı için karmaşa istenmiyor. Programlar kesinlikle eğlence programı olmayacaktır. O gece yaşananları tekrar yaşatmak ve unutturmamak için bir planlama yapılıyor. İlk olarak 11 Temmuz günü şehitlik mezarlığı ziyaret edilecek. Öğlen ise Büyük Cami’de şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutulacak." dedi.

"15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece Cumhuriyet Meydanı'na kuracağımız geniş ekranlarla bütün halkımız meydana toplanacak" diyen Kaymak, program hakkında şu bilgileri verdi;  "Akşam saat 23.00-24.00 gibi Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden canlı yayın ile tüm halkımıza hitap edeceklerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızı, Samsun halkının Cumhuriyet Meydanında dinlemesini istiyoruz. Daha sonra saat 02.30’da Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya gelerek TBMM’nin önünde tekrar halkımıza hitap edeceklerdir. Lütfen kamu kurumlarımız müstakil program yapmasınlar. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa düzenleyeceği  bir programımız olacak. Hep birlikte bu programda buluşmak istiyoruz. Samsun halkı Milli Mücadele'nin başladığı bir şehir. Vatan ve Millet duygusu yüksek olan bir şehir. 15 Temmuz’u yaşatma anlamında da Samsun halkının bizleri yalnız bırakmayacağını ümit ediyorum. O heyecanın tekrar yaşanmasını istiyoruz."

15 TEMMUZ'UN ANLAMI

15 Temmuz'un anlamı konusuna değinen Kaymak, "15 Temmuz’un anlamı şudur. Biz darbeye karşıyız. Devletimizi seviyoruz. Hainlere bu ülkede yer yok, geçit yok mesajıdır. Bu gecede düzenlenecek etkinlikler bir parti programı değildir. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Her görüşteki insanlarımızın ortak buluşma noktasıdır. Ben tekrar tüm Samsun halkını Cumhuriyet Meydanına davet ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 00:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER