Samsun Çarşamba Köprülü Kavşakların temeli atıldı

Samsun Çarşamba Devlet Yolu Köprülü Kavşaklarının temeli atıldı. Üç ayrı köprülü kavşağın 2017 yılı Temmuz ayına kadar tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

Samsun Çarşamba Köprülü Kavşakların temeli atıldı
Karaağaç, Tekkeköy ve Havalimanı köprülü kavşakların temeli törenle atıldı. Günde ortalama 65 bin aracın geçtiği ve güzergahta trafik yükünü büyük ölçüde azaltacak olan köprülü kavşağın temel atma törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Müsteşar Yardımcısı Hasan Özaba, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Hızırreis Deniz, EKA Genel Müdür Yardımcısı Nesrin Erdoğan, milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile birlikte basına kapalı olarak toplantı düzenledi.Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun-Çarşamba arası ve özellikle havalimanına kadar olan güzergahta günde ortalama 65 bin aracın geçiş yaptığını söyledi.

SAMSUN'U GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELERE DESTEK

Gelecekte güzergahta trafik yükünün daha da artacağını ifade eden Yılmaz, "Yapılan çalışmalarda güzergahta aşırı yoğunluk tespit edildi, hemen çalışmalara başlandı. Sayın bakanınız, kara yolları genel müdürlüğümüz seri bir şekilde köprülü kavşakların yapılması kararını aldılar. Karaağaç, Tekkeköy, Havaalanı köprülü kavşakları olmak üzere ihale ettiler. Ayrıca, Otogar Kavşağı da vardı. Dördünün 2017 yılı Temmuz ayında bitirilmesi planlanıyor. İşitme engelliler olimpiyatları var. Hepsi yetişecek. Bu önemli hizmetin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan'a şükranlarımızı sunuyorum. Ziyaretlerinde bir çok konuyu istişare etme imkanı bulduk. Samsunumuzu geleceğe taşıyacak, hayal ettiğimiz, geliştirmeyi ve başarmayı hedeflediğimiz konularda katkı için sözler verdiler. Kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER